II liga piłkarska. Wigry i Freskovita nie zawiodły (wyniki, tabela)

Tomasz Dworzańczyk, (wdr) [email protected] tel. 085 748 95 34
Maciej Makuszewski z Wigier (przodem) rozegrał dobre spotkanie.
Maciej Makuszewski z Wigier (przodem) rozegrał dobre spotkanie. fot. Wojciech Drażba
Freskovita Wysokie Mazowieckie po wyjazdowym zwycięstwie nad Concordią Piotrków Trybunalski 3:0 wciąż się liczy w wyścigu o I ligę. "Mlecznym" pomogli piłkarze Wigier Suwałki, którzy pokonali na własnym boisku kandydata do awansu - Start Otwock 1:0. ŁKS Łomża doznał kolejnej klęski, tym razem 0:5 z Hetmanem Zamość.

Do końca rozgrywek zostały jeszcze trzy kolejki i wiele może się zdarzyć - mówi Piotr Zajączkowski, trener Freskovity.

"Mleczni" objęli prowadzenie w 26. minucie po akcji Dzidosława Żuberka. Napastnik gości wyłożył piłkę Łukaszowi Jeglińskiemu, a ten z bliska pokonał bramkarza Concordii.

- Graliśmy bardzo dobrze i już w pierwszych 45 minutach mogliśmy pokusić się o kolejne bramki - dodaje opiekun Freskovity.

Po przerwie też nie było wątpliwości, kto jest lepszy. Jegliński ponownie trafił do siatki miejscowych, tym razem po strzale z 25 metrów. Wynik ustalił Arkadiusz Żaglewski równie pięknym uderzeniem.

- Bramki, które padły w tym meczu, to "stadiony świata"- zachwyca się Zajączkowski. - 3:0 to najniższy wymiar kary - kończy.

Gola na wagę trzech punktów dla Wigier strzelił z rzutu karnego Karol Drągowski. Arbiter przyznał gospodarzom jedenastkę, za zagranie ręką obrońcy gości Rafała Szweda.

- Wielu sędziów by tego nie odgwizdało - mówi Dariusz Dźwigała, trener Startu.
W drugiej połowie suwalczanie mądrze bronili wyniku, ale by go nie utrzymali, gdyby nie świetna postawa bramkarza, Karola Salika.

- Zwyciężyła świadomość, że w końcu musimy uciec od strefy barażowej - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. - Pomogło nam szczęście, ale w tym meczu sprzyjało ono naprawdę lepszym - kończy.

Wyniki 31. kolejki

Concordia Piotrków Trybunalski - Freskovita Wysokie Mazowieckie 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Jegliński (26), 0:2 - Jegliński (55), 0:3 - Żaglewski (72).

Freskovita: Sandomierski - Bartkiewicz, Kołłątaj, Galiński, Trzaskalski (68. Żaglewski), Kachniarz (63. Karwacki), Zalewski, Jegliński, Kołodziejczyk (87. Janik), Żuberek, Bzdęga.

ŁKS Łomża - Hetman Zamość 0:5 (0:1). Bramki: 0:1 - Kiema (45), 0:2 - Fundakowski (52), 0:3 - Fundakowski (73), 0:4 - Kaczmarek (85), 0:5 - Kita (86).
ŁKS: Olsztyński - Cychol, Urban, Tarnowski, Dembski, Antolak, Trzaska, M. Sowa, Remiszewski (72. Brzozowski), Walendziewski, Laskowski.

Wigry Suwałki - Start Otwock 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Drągowski (43-karny).
Wigry: Salik - Bucholc, Rogoziński, Niewulis, Bajko, Makuszewski, Rybkiewicz, Drągowski, Lauryn (87.Świerzbiński), Kowalski (90. Makarewicz), Ołowniuk (74. Kleczkowski).

Sokół Aleksandrów Łódzki - Okocimski Brzesko 0:1, Przebój Wolbrom - Stal Poniatowa 1:2, Pelikan Łowicz - Ponidzie Nida Pińczów 2:1, Sandecja Nowy Sącz - Górnik Wieliczka 1:2, Kolejarz Stróże - Jeziorak Iława 1:0, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - OKS 1945 Olsztyn 1:0.

Program 32. kolejki

23-24 maja: OKS Olsztyn - Concordia, Freskovita - Sokół, Okocimski - Sandecja, Górnik - Przebój, Stal - Pelikan, Ponidzie - Wigry, Start - Kolejarz, Jeziorak - ŁKS, Hetman - KSZO.