II liga piłkarska: Stracili czujność

(kw)
Daniel Ołowniuk strzelił pierwszego gola i miał udział przy drugim dla Wigier Suwałki Fot. Wojciech Drażba
Wigry Suwałki zremisowały w zaległym, wyjazdowym meczu 2:2 ze Stalą Rzeszów i awansowały na 10. miejsce w tabeli.

Spotkanie zaczęło się dla gości idealnie, bo już po kwadransie Wigry objęły prowadzenie. Po dośrodkowaniu w polu karnym Stali we właściwym miejscu znalazł się Daniel Ołowniuk i zrobił, co do niego należało.

Upojeni powodzeniem suwalczanie stracili czujność i szybko tego pożałowali. W ciągu trzech minut gospodarze nie tylko wyrównali, ale i wyszli na prowadzenie. Przy pierwszym golu nie popisali się środkowi obrońcy, a potem duży błąd popełnił bramkarz Karol Salik.

Całe szczęście, że taki obrót wypadków nie podłamał graczy trenera Zbigniewa Kaczmarka, którzy wzięli się do odrabiania strat. Udało się to tuż przed przerwą, kiedy uderzenie Ołowniuka dobił Mateusz Chudziński.

W drugiej połowie mimo wielu znakomitych okazji podbramkowych z obu stron wynik nie uległ zmianie.

Mecz zaległy: Stal Rzeszów - Wigry Suwałki 2:2 (2:2). Bramki: 0:1 - Ołowniuk (15), 1:1 - Gryboś (16), 2:1 - Kiema (18), 2:2 - Chudziński (45).

Wigry: Salik - Bajko, Danilczyk, Łapiński (46. Lauryn), Makarewicz, Makuszewski, Drągowski, Świerzbiński, Radzio (61. Sadowski), Chudziński, Ołowniuk (70. Kowalski).