Hipokrates 2019. Oto liderzy w kategorii Fizjoterapeuta...

  Hipokrates 2019. Oto liderzy w kategorii Fizjoterapeuta [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Maciej Wysocki (od lewej), Monika Gołubowska i Szymon Konopko prowadzą w naszym plebiscycie Hipokrates w kategorii Fizjoterapeuta
  1/5
  przejdź do galerii

  Maciej Wysocki (od lewej), Monika Gołubowska i Szymon Konopko prowadzą w naszym plebiscycie Hipokrates w kategorii Fizjoterapeuta

  Bolą plecy? Do fizjoterapeuty! Kłopoty ze stopami? Do fizjoterapeuty! Rehabilitacja po wypadku czy operacji? Do fizjoterapeuty... Pomagają nam na co dzień. Zresztą nie tylko oni. Ochrona zdrowia to przecież lekarze najróżniejszych specjalności, pielęgniarki, położne... Im wszystkim dziękujemy w naszej akcji Hipokrates 2019. A dziś przedstawiamy tych, którzy królują w rankingu w kategorii Fizjoterapeuta Roku.
  To Maciej Wysocki, Monika Gołubowska i Szymon Konopko. To oni byli najwyżej w rankingu w kategorii Fizjoterapeuta we wtorek o godz. 16. Byli najwyżej, bo otrzymali najwięcej Państwa głosów. Ale wszystko się jeszcze może zmienić. Pamiętajcie - głosowanie trwa!
  Zobacz galerię
  - Dziesięć lat temu, w lipcu, obroniłem swoją pracę licencjacką. I od razu zacząłem pracować jako fizjoterapeuta - wspomina Maciej Wysocki.
  - Fizjoterapia kojarzy się ludziom z masażami. Gdy bolą plecy, to trzeba wybrać się do fizjoterapeuty. Dziś jednak to wygląda to troszeczkę inaczej - dodaje. I opowiada, że dziś fizjoterapeuci mają troszeczkę więcej narzędzi w ręku i głowie do pracy z ludźmi z różnego rodzaju problemami. Bo dziś do fizjoterapeuty chodzi się nie tylko z bólem kręgosłupa, ale i z bólem głowy, bólami brzucha. Chodzą i osoby siedzące w pracy, i te pracujące ciężko fizycznie.

  A pan Maciej tłumaczy, dlaczego wybrał taki zawód: - Byłem u fizjoterapeuty jako młodzieniec. I mimo że niby wiedziałem, czym się zajmuje, zdziwiłem się, ile radości może on przynieść osobie, która do niego przychodzi.

  Jak mówi, do dziś to zadowolenie i zdrowie pacjentów przynoszą mu najwięcej radości. - To satysfakcja, jeśli odnosi się jakiś sukces. Oczywiście, nie każdemu da się pomóc. Natomiast każdy ból, który zniknie, każdy zakres ruchomości, który się zwiększy, każdy uśmiech pacjenta i jego zadowolenie, to jest coś, co mnie napędza do dalszego rozwoju, do zdobywania wiedzy. Bo przecież cały czas trzeba zdobywać te wiedzę i umiejętności, by być na bieżąco.

  Monika Gołubowska z kolei dopiero zaczyna swoją karierę fizjoterapeutki. Pracuje dopiero od trzech lat. - Pracuję z dziećmi. Z dziećmi z wadami postawy, skoliozami, z płaskostopiem, koślawymi kolankami - wymienia. To mnóstwo ćwiczeń na poprawę postawy, koordynację, poprawę chodu czy rozciągnięcie mięśni. Dlatego pani Monika wciąż się szkoli, poznaje nowe metody leczenia, by poprawić skuteczność swoich działań.

  - Od początku wiedziałam, że chcę pracować dziećmi, są szczere, kochane. A fizjoterapia? Zaintrygowała mnie, gdy nadszedł czas wyboru studiów - mówi. I zapewnia, że nie żałuje wyboru: - Tu się spełniam. Poza tym mogę przekazywać swoją wiedzę rodzicom, instruować, uświadamiać.

  Zobacz też kandydatki na Pielęgniarki i Położne Roku:


  A co dla naszych kandydatów znaczy fakt, że pacjenci zgłosili ich do naszej akcji?

  - To bardzo miłe - mówi Maciej Wysocki. - Choć daleko mi jest, by myśleć o sobie jak o bardzo dobrym fizjoterapeucie. Ale wiem, że w uzasadnieniu zgłoszenia było napisane, że jestem najsympatyczniejszy. To fakt, do każdego staram się podchodzić z uśmiechem i być osobą pozytywną. Fajnie, że pacjenci to zauważają.

  - Dla mnie to było megazaskoczenie, oczywiście pozytywne - mówi o momencie, gdy dowiedziała się o udziale w Hipokratesie Monika Gołubowska. - Tym bardziej, że to jest początek mojej kariery.

  Pierwszy etap głosowania zakończy się we wtorek, 25 czerwca o godz. 20, a zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do piątku, 5 lipca do godziny 20.

  Niezależnie od głosowania w powiatach, od 24 maja do 5 lipca trwa głosowanie w wojewódzkich kategoriach plebiscytu, w których głosami pacjentów zostaną przyznane tytuły Ginekolog Roku, Chirurg Roku, Ortopeda Roku, Kardiolog Roku, Okulista Roku, Farmaceuta Roku, Fizjoterapeuta Roku, Dietetyk Medyczny Roku a także Ratownik Medyczny Roku. Nasi Czytelnicy wybiorą też Szpital Roku oraz Salon Optyczny w województwie podlaskim

  Uroczyste zakończenie plebiscytu, wręczenie statuetek, dyplomów i nagród odbędzie się 17 lipca podczas uroczystej gali plebiscytu HIPOKRATES WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO 2019. Odbędzie się ona na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, który mieści się w pięknych wnętrzach Pałacu Branickich.


  Sprawdź aktualne wyniki:
  Wybierz kategorię i KLIKNIJ

  kategorie powiatowe:

  Lekarz Rodzinny Roku
  Pediatra Roku
  Stomatolog Roku
  Pielęgniarka/Położna Roku
  Przychodnia/ Gabinet Roku


  kategorie wojewódzkie:

  Ginekolog Roku
  Chirurg Roku
  Kardiolog Roku
  Ortopeda Roku
  Okulista Roku
  Ratownik Medyczny Roku
  Farmaceuta Roku
  Fizjoterapeuta Roku
  Dietetyk Medyczny Roku
  Szpital Roku
  Salon Optyczny Roku


  Zostaliście nominowani, ale na liście kandydatów brakuje jeszcze Waszego zdjęcia? KLIKNIJ I PRZEŚLIJ


  Możesz także rozszerzyć swoją prezentację WYPEŁNIJ FORMULARZ!!

  Tu oglądasz: Hipokrates 2017. Nagrodziliśmy najlepszych lekarzy i pielęgniarki

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo