Helios Białystok doczekał się premierowego zwycięstwa

Karol Potaś
Helios  przegrywał po godzinie gry z Fortami 0:1, ale odrobił straty i mógł cieszyć się ze zdobycia Okręgowego Pucharu Polski
Helios przegrywał po godzinie gry z Fortami 0:1, ale odrobił straty i mógł cieszyć się ze zdobycia Okręgowego Pucharu Polski Fot. facebook
Helios Białystok - Forty Piątnica 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Malinowska (32), 1:1 - Kalisz (62), 2:1 - Kalisz (78).

Gramy coraz lepiej, więc zwycięstwa musiały w końcu przyjść. To był piękny wieczór - mówi Mirosław Mojsiuszko, trener Heliosa Białystok, po wygranej 2:1 z Fortami Piątnica w finale Okręgowego Pucharu Polski.

Początek meczu nie ułożył się jednak po myśli białosto-czanek. W pierwszej połowie to Forty miały przewagę i udokumentowały ją zdobyciem bramki.

- Graliśmy bardzo dobre 60. minut - mówi Maciej Tarnacki, trener Fortów. - Udało nam się wyjść na prowadzenie i kontrolować mecz. Dodatkowo, mieliśmy jeszcze rzut karny, którego jednak nie udało nam się wykorzystać. Szkoda, bo czuję, że gdybyśmy strzelili na 2:0, to nic nie odebrałoby nam zwycięstwa - kończy.

Dzięki zdobyciu pucharu, Helios awansował na szczebel krajowy, gdzie 19. października zmierzy się na boisku bocznym przy stadionie miejskim w Białymstoku z pierwszoligową Pragą Warszawa.

Wynik finału

Helios: Majewska - Bońkowska, Czudzinowicz, Hojińska, Tarasiuk (55. Zaczeniuk), Zubrzycka, Grzyb, Jezierska, Lemieszek (70. Sylwester), Kalisz, Jandura - Cessna.
Forty: Dominika - Piszczatowska, Kupiecka, Ciuchnicka, Kołakowska, Wykowska, Tarnacka, Lewandowska, Jermacz, Malinowska, Piotrowska.