Kurier Poranny

Hanoi, Czerwony Kanion, miasto Ho Chi Minha... 5 miejsc, które trzeba zobaczyć w Wietnamie [GALERIA]

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/6] Następne

Hanoi

Drugie co do liczby mieszkańców wietnamskie miasto, w którym chaos to norma, a ulice wypełnione są ludźmi niemal na okrągło. Pierwsze wrażenia, jakie na każdym przyjezdnym wywołuje Hanoi, to niesamowita energia. Wszyscy tam pędzą przed siebie, ulice są tłoczne i gwarne, każdy gdzieś się spieszy – czy to rowerem, motorowerem lub motocyklem, zdecydowanie rzadziej samochodem.

To zupełnie inne miasto niż europejskie metropolie. Na pędzące rowery naprawdę trzeba uważać, ale to właśnie magia tego miejsca. Mnóstwo ludzi, zakorkowane ulice, stragany pełne niespotykanych produktów – wszystko jest tu nowe, i egzotyczne, i trudno się tym nie zachwycić.

– Choć na początku możecie mieć pewne obawy, spróbowanie jazdy na rowerze po tym mieście to konieczność. Nic tak bardzo nie pozwoli wam poczuć atmosfery tego miejsca – twierdzi Piotr Wilk z biura podróży Rainbow.

Spróbujcie też ulicznych przysmaków – nawet jeżeli w Polsce mieliście już okazję do spróbowania wietnamskiej kuchni (a prawie każdy już miał), będziecie naprawdę mile zaskoczeni. Świeże składniki i tradycyjny sposób przygotowania, naprawdę robią różnicę. Nic tak nie stawia na nogi po całodziennym zwiedzaniu jak miska gorącej zupy pho.

fot. r.pl

Polecamy