Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grand Prix Zwierzyniec. Bogusław Andrzejuk przybiegł pierwszy (zdjęcia, wideo)

(dj), (agsa)
Grand Prix Zwierzyniec - big finałowy serii 2015
Grand Prix Zwierzyniec - big finałowy serii 2015 Jerzy Doroszkiewicz
Seria biegów pod wspólnym hasłem Grand Prix Zwierzyniec to sukces organizacyjny klubu Pędziwiatr i fantastyczna promocja biegania.

W ostatnim biegu z serii Grand Prix Zwierzyniec pierwszy na metę przybiegł Bogusław Andrzejuk z KS Podlasie. Biegacz przyznał, że jest już nieco zmęczony ilością startów w tym sezonie i marzy o regeneracji organizmu. Ale w 2016 roku znów będzie biegał.

W Grand Prix Zwierzyniec regularnie brało udział około 200 biegaczy. W finale Klub Pędziwiatr przewidział nagrody nie tylko dla najszybszych i najbardziej wytrwałych biegaczy. Były też nagrody dla kibiców. Cztery z nich to roczne e-prenumeraty „Kuriera Porannego” w cenie 278 zł brutto każda.

Więcej o finale biegów z serii Grand Prix Zwierzyniec przeczytasz w poniedziałkowym papierowym wydaniu Kuriera Porannego.

Zacznij biegać. Na to nigdy nie jest za późno - uwaga na błędy

Bieganie zbyt szybko

Wychodząc na pierwszy jogging, próbujemy udowodnić, że jesteśmy w świetnej formie i pędzimy. Po kilku lub kilkunastu minutach kończymy z zadyszką i palpitacją serce, a tym samym mylnym przekonaniem, że jesteśmy słabi i bieganie nie jest dla nas.

Bieganie zbyt długich dystansów

W efekcie przeciążamy nieprzygotowane mięśnie doprowadzając do bólów mięśniowych i kontuzji. Częstą dolegliwością osób początkujących jest ból w okolicach piszczeli, który może prowadzić do stanu zapalnego całkowicie uniemożliwiając bieganie.

Bieganie zbyt często lub dzień po dniu

Każdy trening to stres dla organizmu oraz obciążenie dla mięśni, stawów i więzadeł. Trening bez regeneracji na zmęczonych nogach jest nie tylko mało efektywny, ale także kilkukrotnie zwiększa podatność na długotrwałe kontuzje. Trening składa się z dwóch elementów, treningu i odpoczynku.

Brak treningu wzmacniającego i ograniczanie się tylko do biegania

Bez odpowiedniego wzmacniania bieg staje się nie tylko mało efektywny ale też prowadzi do przeciążeń i kontuzji.

Nieodpowiednie buty biegowe

Najgorsze buty biegowe są lepsze niż najdroższe tenisówki, buty do fitnessu czy siatkówki. Zasada typu, jak się spodoba to wtedy kupię w tym przypadku nie funkcjonuje. Dyskomfort spowodowany złym obuwiem może przesądzić o zaniechaniu biegania lub co gorsza być przyczyna kontuzji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny