MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Garnizon podlaski obchodził Święto Policji (zdjęcia, wideo)

(dj)
Garnizon podlaski obchodził Święto Policji
Garnizon podlaski obchodził Święto Policji KWP Białystok
Dziś podlaski garnizon policji obchodził swoje święto. Obchody rozpoczęły się nabożeństwami odprawionymi w intencji funkcjonariuszy oraz ich rodzin w cerkwi św. Mikołaja w Białymstoku oraz w białostockiej archikatedrze.

Po uroczystościach kościelnych Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński wraz z Komendantem Głównym Policji i Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku złożyli kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, by następnie uczestniczyć w uroczystym apelu na dziedzińcu Pałacu Branickich.

Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w MSWiA, z okazji Święta Policji podkreślił, że „polska Policja strzeże naszego bezpieczeństwa i jest formacją dobrze przygotowaną do swojej roli. Wypełnia swoją misję w sposób profesjonalny”.

Dziękując za codzienną, pełną oddania pracę oraz poświęcenie i zaangażowanie mówił do zgromadzonych: „To dzięki Wam możemy czuć się bezpieczniej”. Gratulując wyróżnionym awansów i odznaczeń życzył, by służba przynosiła satysfakcję.

Również Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk skierował do wszystkich podlaskich funkcjonariuszy wyrazy wdzięczności oraz uznania za trud i wysiłek wkładany w realizację zadań służbowych. Szef polskich policjantów życzył: „… by zawsze po służbie bezpiecznie wracali do domów i aby tam zawsze ktoś cieszył się z ich powrotu.

Z kolei gospodarz dzisiejszych uroczystości - Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku insp. Daniel Kołnierowicz podziękował swoim funkcjonariuszom za rzetelną i pełną wyrzeczeń codzienną służbę realizowaną na rzecz społeczeństwa.

Tradycyjnie, podczas dzisiejszego święta przyznano odznaczenia państwowe, resortowe i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W garnizonie podlaskim nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 776 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów starszych awansowało 16 policjantów, w korpusie oficerów młodszych 28 funkcjonariuszy. W korpusie aspirantów awanse przyznano 427 policjantom, w korpusie podoficerów – 253, zaś szeregowych – 52.

Czytaj też: 97. rocznica powstania polskiej policji (zdjęcia)

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - 18 funkcjonariuszy zostało wyróżnionych złotymi, srebrnymi i brązowymi Medalami "Za Długoletnią Służbę". Medal ten przyznawany jest jako nagroda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, w służbie na rzecz Państwa.

W uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił Odznaką „Zasłużony Policjant” - 30 funkcjonariuszy podlaskiej Policji. Medalem „Za zasługi dla Policji” odznaczone zostały 4 osoby.

180 osób otrzymało odznaczenia w związku z 25-leciem powstania Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny