Tomasz Dworzańczyk [email protected]
Lowlanders Białystok podejmą Tytanów Lublin
Lowlanders Białystok podejmą Tytanów Lublin archiwum
Lowlanders Białystok podejmą jutro Tytanów Lublin w swoim trzecim występie w tym sezonie ligi PLFA I przed własną publicznością.

Bardzo lubimy grać u siebie i zrobimy wszystko, żeby zadowolić naszych kibiców i zwyciężyć kolejnego rywala. Każdy inny wynik byłby zresztą sporą niespodzianką - mówi Rafał Bierć, prezes i zawodnik Lowlanders.

Białostoczanie w tym sezonie jeszcze nie znaleźli pogromcy, ale najtrudniejszą przeprawę mieli właśnie z Tytanami. Przed miesiącem mocno męczyli się w Lublinie, by ostatecznie wygrać 21:6.

- To było trudne spotkanie, w którym dopiero w drugiej połowie odnaleźliśmy nasz rytm i dwoma przyłożeniami rozstrzygnęliśmy wynik na naszą korzyść. Wcześniej gra była wyrównana - przyznaje Bierć.
Ekipa z Podlasia przystąpi do meczu w możliwie najsilniejszym składzie. Nikt, oprócz Amerykanina Roberta Borcky'ego, który z powodu kontuzji nie zagra już w tym sezonie, nie narzeka na urazy.

- Robert wrócił już do USA, ale niewykluczone, że uda nam się jeszcze kogoś sprowadzić na jego miejsce. Ale to byłoby raczej już z myślą o meczach play-off, czyli na połowę lipca - tłumaczy Bierć.
Białostoczanie udział w kolejnej fazie, w której zagrają dwa najlepsze zespoły z grupy wschodniej PLFA I, mają już pewny. W trzech najbliższych potyczkach rundy zasadniczej mogą skupić się na doskonaleniu zagrywek.

Spotkanie zostanie rozegrane na boisku MOSP przy ul. Świętokrzyskiej, o godz. 14.