Freskovita Wysokie Mazowieckie pokonała Olimpię Zambrów 2:1

Sylwia Kowalczyk
Dzidosław Żuberek z Fresko-vity (w zielonej koszulce) w szarży na bramkę Olimpii Zambrów Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Freskovita Wysokie Mazowieckie w spotkaniu kontrolnym okazała się lepsza od Olimpii Zambrów. "Mleczni" wygrali 2:1.

Do przerwy mieliśmy zdecydowaną przewagę, zdobyliśmy dwie bramki, a poza tym stworzyliśmy dużo stuprocentowych sytuacji. Z pierwszej połowy jestem bardzo zadowolony - ocenia Piotr Zajączkowski, trener Freskovity. - W drugiej części gra siadła. Ale niedawno wróciliśmy z obozu i widać było zmęczenie - dodaje szkoleniowiec drugoligowca.

Ekipa z Wysokiego Mazowieckiego po 25 minutach spotkania prowadziła 2:0. Najpierw błąd obrony Olimpii wykorzystał Wojciech Kobeszko, który z ośmiu metrów pokonał golkipera zambrowian. Dwie minuty później wydawało się, że Rafał Szczepanik będzie dośrodkowywał, a tymczasem piłka wpadła w długi róg. Honorowe trafienia dla Olimpii zaliczył Łukasz Krawczyk.

- Na tle drugoligowca zaprezentowaliśmy się zupełnie przyzwoicie. W pierwszej połowie Freskovita była lepsza - opowiada Grzegorz Szerszenowicz, trener trzecioligowca. - W drugiej części nie ustępowaliśmy rywalom i mieliśmy kilka sytuacji. Bardzo dobrej nie wykorzystaliśmy tuż przed końcem - kończy opiekun Olimpii.

WYNIK
Freskovita Wysokie Mazowieckie - Olimpia Zambrów 2:1. Bramki: 1:0 - Kobeszko (23), 2:0 - Szczepanik (25), 2:1 - Krawczyk (84).
Freskovita: Sandomierski - Galiński, Jurkowski, Jóźwiak, Szczepanik, Karwacki, Jegliński, Zajączkowski, Kołodziejczyk, Żuberek, Kobeszko.
Grali również: Rakowiecki, Jemiołkowski, Faszczewski.
Olimpia: Bebłowski - Lis, Olszewski, Fiedorczuk, R. Kowalczyk, Piszczatowski, Wilczewski, Grzanka, Krawczyk, W. Kowalczyk, Nowak.
Grali również: Konopko, Jurczuk, Porowski, T. Jastrzębski, Gosk, Arciuch.