Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fitoterapia dla mamy w Dniu Matki.

Fot. sxc.hu
- Kobiety uskarżają się zazwyczaj na: tzw. "uderzenia gorąca”, potliwość, kołatanie serca oraz obniżenie nastroju. Aby dolegliwości te były mniej uciążliwe, warto zapytać lekarza o leki roślinne - mówi prof. Iwona Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
- Kobiety uskarżają się zazwyczaj na: tzw. "uderzenia gorąca”, potliwość, kołatanie serca oraz obniżenie nastroju. Aby dolegliwości te były mniej uciążliwe, warto zapytać lekarza o leki roślinne - mówi prof. Iwona Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Fot. sxc.hu
Od kilku lat w Polsce notowany jest systematyczny wzrost liczby urodzeń. W 2008 r. przyszło na świat ponad 414 tys. dzieci. To ponad 25 tys. więcej niż w roku poprzednim. Oznacza to, że każdego roku coraz więcej osób ma powód, by 26 maja świętować Dzień Matki.

Rolą tradycyjnie, od wieków przypisywaną mamie, jest wychowanie dzieci. Obecnie, niemal każda mama, poza wypełnianiem obowiązków domowych, jest aktywna zawodowo. Aby sprostać wszystkim wyzwaniom, konieczne jest dobre zdrowie i kondycja fizyczna. 26 maja to dokonała okazja, by obok okazania mamie szacunku i uznania, zatroszczyć się o jej zdrowie i dobre samopoczucie.

- Współczesna mama jest energiczna. Zna swoją wartość i realizuje się w wielu życiowych rolach. Pomimo tego, że nie zawsze znajduje czas na relaks, stara się prowadzić zdrowy tryb życia, być blisko natury i czerpać z niej siłę oraz witalność. Aby utrzymać wysoką sprawność, może stosować preparaty z korzenia żeń-szenia, które przyjmowane systematycznie, zwiększają zdolność pokonywania wysiłku fizycznego i psychicznego - mówi dr Małgorzata Horoszkiewicz-Hassan z Działu Informacji Naukowej Europlant PhytoPharm, ekspert programu "Fitoterapia - uznana gałąź współczesnej medycyny".

Tak zwana "słaba płeć" jest bardziej odporna na ból i zmęczenie, rzadziej choruje. To w dużej mierze zasługa żeńskiego hormonu - estrogenu. Niestety, w okresie menopauzy, gospodarka hormonalna organizmu ulega poważnym zmianom i pomimo tego, że przekwitanie jest procesem całkowicie naturalnym, często objawia się uciążliwymi dolegliwościami.

- Kobiety uskarżają się zazwyczaj na: tzw. "uderzenia gorąca", potliwość, kołatanie serca oraz obniżenie nastroju. Aby dolegliwości te były mniej uciążliwe, warto zapytać lekarza o leki roślinne, zawierające wyciąg z pluskwicy groniastej (łagodzi objawy menopauzy) oraz te, zawierające wyciągi z głogu, melisy oraz jemioły (wzmacniają układ krążenia) - mówi prof. Iwona Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ekspert programu "Fitoterapia - uznana gałąź współczesnej medycyny".

Dzień Matki, to święto celebrowane w ponad 40 krajach świata. W Polsce po raz pierwszy obchodzone w 1923 r. Jego tradycja sięga czasów starożytnej Grecji, kiedy to czczono matki-boginie. Ciekawostką jest, że data obchodów Dnia Matki jest inna w zależności od kraju i rozciąga się na przestrzeni niemal całego roku - od lutego (Norwegia), aż po grudzień (Indonezja, Panama).

W ramach kampanii "Fitoterapia - uznana gałąź współczesnej medycyny" prowadzone są działania edukacyjne popularyzujące wiedzę o metodach leczenia lekami roślinnymi, między innymi wykłady na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny