Euro 2016. Mecz Polska - Norwegia 28:30 (zdjęcia, wideo)

Krzysztof Karaś
Mecz Polska - Norwegia 28:30
Mecz Polska - Norwegia 28:30 Anna Kaczmarz
Mecz Polska - Norwegia przegrany 28:30. Norwedzy z sześcioma punktami dzięki wygranej objęli prowadzenie w grupie.

Polacy świetnie rozpoczęli spotkanie obejmując już w pierwszych minutach trzybramkowe prowadzenie. Skandynawowie jednak dość szybko otrząsnęli się i mecz się wyrównał. Ostra walka trwała przez całą pierwszą połowę i na przerwę ostatecznie zawodnicy schodzili przy stanie 15:16 dla Norwegii. W drugiej połowie Norwedzy kontrolowali przebieg spotkania utrzymując cały czas prowadzenie. Polaków było stać jedynie na kilkukrotne zbliżenie się na jedną bramkę do rywali. Ostatecznie po godzinie gry wynik wyniósł 30:28 dla Norwegii.

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Norwegią 28:30, ale wciąż zachowali szanse na awans do półfinału mistrzostw Europy. - Wszystko w naszych rękach. Jako faceci mamy swoje ambicje i do dwóch ostatnich meczów w rundzie głównej na pewno nie podejdziemy ze zwieszonymi głowami - powiedział Jakub Łucak, reprezentant Polski.

Źródło: Agencja TVN/x-news