Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dyrektorzy najlepszych liceów i techników w woj. podlaskim spotkali się w Politechnice Białostockiej. Były gratulacje i podziękowania

Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Dyrektorzy nagrodzonych liceów
Dyrektorzy nagrodzonych liceów Wojciech Wojtkielewicz
W piątkowy (12 stycznia) poranek Politechnika Białostocka podczas Gali finałowej przedstawiła najlepsze podlaskie licea i technika według rankingu Perspektywy 2024. Uroczystość odbyła się w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej i uczestniczyli w niej dyrektorzy 10 najlepszych liceów i techników z województwa podlaskiego wg rankingu.

Spis treści

II Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku i Technikum Elektryczne w Białymstoku znalazły się na na szczytach Podlaskiego Rankingu Perspektywy 2024.

Jest to ogromny zaszczyt móc się z państwem tutaj dzisiaj spotkać - zapewnił Dariusz Bossowski, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, które zajęło pierwsze miejsce w wojewódzkim rankingu i 12. w ogólnopolskim zestawieniu. - To praca całego zespołu - nauczycieli, uczniów, rodziców. Szkoła to wielki organizm. Staramy się codziennie, naszą pracą wspierać uczniów.

Bossowski dodał, że do II LO przychodzą uczniowie, którzy chcą się uczyć. Nauczyciele nie muszą przekonywać ich do nauki - przeciwnie, są dla nich mistrzami i tylko ich ukierunkowują.

Gratuluję swoim nauczycielom - stwierdził Bossowski. - Mam wspaniały zespół nauczycieli, którzy są bardzo zaangażowani. Do tego ambitna młodzież - myślę, że to wszystko współgra i przynosi taki rezultat. Staramy się indywidualizować pracę, wyłapywać najlepszych uczniów i proponować im indywidualny program. Myślę, że jeżeli chodzi o olimpiady, to jest to recepta na sukces - że pracujemy indywidualnie z uczniami.

Na trzecim miejscu wśród najlepszych podlaskich liceów uplasowało się Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej, a drugie przypadło I Liceum Ogólnokształcącemu im. Adama Mickiewicza w Białymstoku.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Najlepsze technika w województwie

Jeśli zaś chodzi o technika, to miejsce pierwsze zajęło białostockie Technikum Elektryczne. Szkoła ma też wysokie - 20. miejsce w rankingu krajowym. Na drugim miejscu znalazło się Technikum Leśne w Białowieży, a na trzecim - Technikum Handlowo-Ekonomiczne w Białymstoku.

Nasza radość nie jest mniejsza niż w roku ubiegłym - stwierdziła dyrektor Technikum Elektrycznego Anna Niczyporuk. - To, że zwyciężyliśmy w rankingu wojewódzkim to praca wykonana przez uczniów, nauczycieli, społeczność naszej szkoły. To zwycięstwo nie jest dane raz na zawsze. To jest praca przez cały rok (...) Ważne jest, aby uczniowie byli zadowoleni ze szkoły w której są, żeby czuli że nabywają umiejętności w zawodach w których są kształceni, żeby czuli się mocni, kiedy wejdą na rynek pracy.

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przed miotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników Perspektywy już po raz 26.

Przedsięwzięcie, już po raz 26. organizuje Fundacja Perspektywy. Politechnika Białostocka jest Partnerem Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024.

Chcemy doceniać najlepszych, chcemy ich wyróżniać i z nimi współpracować - mówi dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, rektor Politechniki Białostockiej. – Cieszę się, że wśród naszych studentów są tak liczni absolwenci najlepszych szkół w województwie podlaskim. To dla nas bardzo ważne, bo właśnie z myślą o nich stale doskonalimy naszą ofertę kształcenia, uzupełniamy nasza infrastrukturę dydaktyczną i badawczą i staramy się, żeby zajęcia w uczelni były jak najbardziej atrakcyjne.

Głównymi adresatami rankingu Perspektyw są uczniowie oraz ich rodzice. Wkrótce będą oni podejmować decyzje, w jakim liceum lub technikum kontynuować naukę po szkole podstawowej, która placówka doprowadzi ich do studiów oraz ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Wyniki rankingu interesują także szkoły ponadpodstawowe. Zestawienie uwzględnia bowiem wyniki egzaminów maturalnych, a także sukcesy w olimpiadach przedmiotowych.

Lista nagrodzonych w rankingu szkół

Podlaski Ranking Techników Perspektywy 2024 – 10 najwyższych miejsc

 • 1. Technikum Elektryczne (ZSE), Białystok
 • 2. Technikum Leśne, Białowieża
 • 3. Technikum Handlowo-Ekonomiczne (ZSH-E), Białystok
 • 4. Technikum Programistyczne Infotech, Białystok
 • 5. Technikum nr 4 (ZS nr 4), Suwałki
 • 6. Technikum, Sejny
 • 7. Technikum nr 5 (ZSMiO nr 5), Łomża
 • 8. Technikum nr 2 (ZS nr 6 im. K. Brzostowskiego), Suwałki
 • 9. Technikum nr 6 (ZSEiO nr 6), Łomża
 • 10. Technikum Budowlano-Geodezyjne (ZSB-G), Białystok

Podlaski Ranking Liceów Perspektywy 2024 – 10 najwyższych miejsc

 • 1. II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej, Białystok
 • 2. I LO im. Adama Mickiewicza, Białystok
 • 3. Akademickie LO Politechniki Białostockiej, Białystok
 • 4. I LO im. Tadeusza Kościuszki, Łomża
 • 5. III LO im. Krzysztofa K. Baczyńskiego, Białystok
 • 6. I Społeczne LO, Białystok
 • 7. VI LO im. Króla Zygmunta Augusta, Białystok
 • 8. IV LO im. Cypriana K. Norwida , Białystok
 • 9. I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej Suwałki
 • 10. Katolickie LO im. Matki Bożej Miłosierdzia, Białystok
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny