Drużyna Galaxy wreszcie miała powody do Dumy

Wojciech Konoń[email protected]ław Żołądkowskitrener Galaxy Białystok
Białorusinka Maja Kunac i jej koleżanki z Galaxy przywiozły cenne zwycięstwo z Inowrocławia Andrzej Zgiet
Tenis stołowy. Z podlaskich drużyn pierwszoligowych z wygranej w minionej kolejce cieszyły się tylko pingpongistki Galaxy Białystok.

Drużyna Jarosława Żołądkowskiego w bardzo ważnym meczu pokonała na wyjeździe 6:4 Noteć Inowrocław i awansowała na szóste miejsce w tabeli.

Droga do wygranej była bardzo długa - dosłownie i w przenośni. Ekipa Galaxy miała kłopoty w podróży i niewiele brakowało, by do meczu w ogóle nie doszło.

- Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16.29, a minutę później już byłby walkower. Dziewczyny nie rozgrzały się i szybko przegrywaliśmy 0:3 - mówi Żołądkowski.

Przyjezdne nie załamały się takim obrotem sprawy. Pierwszy punkt zdobyła dla nich Joanna Drygas, pokonując po zaciętym pojedynku 3:2 Kamilę Kłos. Ważne były gry deblowe, w których białostoczanki były górą, doprowadzając do remisu 3:3.

Druga seria singli była emocjonującą. Przegrała Białorusinka Maja Kunac, ale zwyciężyły Hanna Prusińska i Drygas. O końcowym wyniku decydowała gra Natalii Ciemnej z Noteci z Klaudią Nawrocką. Nasza zawodniczka w czwartym secie prowadziła już 10:6 i przegrała tę partię. Na szczęście Nawrocka skoncentrowała się i w decydującej odsłonie ograła rywalkę 11:7.

- Było bardzo nerwowo, ale najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło - kończy Żołądkowski.

Zespół Galaxy wreszcie miał powód do dumy, a pierwszej porażki w sezonie doznały pingpongistki ATS Białystok. Ekipa Karola Dyszkiewicza we przegrała u siebie 3:7 z GLKS II Nadarzyn.

- Rywal ma mocny skład, ale uczciwie przyznam, że dziewczyny nie miały dnia i zagrały słabiej niż dotychczas - zauważa Dyszkiewicz. - Przy normalnej dyspozycji uważam, że mogliśmy wygrać - dorzuca.

Mecz był zacięty, a żaden pojedynek nie skończył się w trzech setach. Wielki wkład w sukces gości miała Aleksandra Dąbrowska. Była zawodniczka białostockich klubów Ósemki i Galaxy zdobyła komplet punktów.

Nie powiodło się też łomżyńskim akademiczkom, które przegrały w Gdańsku 1:9. Wyniki 4. kolejki

ATS Białystok - GLKS II Nadarzyn 3:7. Punkty dla ATS: Dyszkiewicz - 1,5; Leonowicz - 1, Szymczak - 0,5.

Noteć Inowrocław - Galaxy Białystok 4:6. Punkty dla Galaxy: Drygas - 2,5; Nawrocka- 1,5; Prusińska - 1,5; Kunac - 0,5.

MRKS Gdańsk - AZS PWSiP Metal-Technik Łomża 9:1. Punkt dla Łomży: Łuba.

MKS Bydgoszcz - Hals Warszawa 2:8, Agro-Sieć Chełmno - Stella Gniezno 9:1.

1. MRKS Gdańsk 5 10 39:11

2. Agro-Sieć4 8 34:6

3. Hals4 7 30:10

4. GLKS II Nadarzyn 5 7 31:19

5. ATS BIAŁYSTOK4 6 27:13

6. GALAXY 4 2 13:27