Dieta oczyszczająca - doskonały sposób na pozbycie się...

  Dieta oczyszczająca - doskonały sposób na pozbycie się toksyn z organizmu

  Paula Goszczyńska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dieta oczyszczająca - doskonały sposób na pozbycie się toksyn z organizmu

  ©Freeimages.com

  W dzisiejszym świecie jesteśmy stale narażani na kontakt z szkodliwymi, chemicznymi substancjami. Znajdują się one właściwie wszędzie: w tym, co jemy, w powietrzu, którym oddychamy, i w stosowanych przez nas codziennie kosmetykach.
  Dieta oczyszczająca - doskonały sposób na pozbycie się toksyn z organizmu

  ©Freeimages.com

  Niestety, nasze społeczeństwo nie odżywia się według zaleceń zdrowych diet: zaśmiecamy nasze organizmy fast foodami, słodyczami oraz niezdrowymi przekąskami i napojami, które zawierają szereg dodatków. Naturalnym, fizjologicznym sposobem oczyszczania organizmu jest wydalanie szkodliwych substancji między innymi przez pot i łzy. Tak zwany detoks nie powinien opierać się na głodówkach, dietach eliminacyjnych czy dietach opartych na sokach. Jednak wspomagająca „kuracja oczyszczająca”, której podstawą są zasady zdrowego żywienia, może się przydać każdemu z nas.

  Kamila Sobaś wyjaśnia, że dieta powinna być oparta o odpowiednie produkty zbożowe, o małym stopniu przetworzenia, na przykład kasze, płatki czy pieczywo pełnoziarniste.

  W odpowiedniej ilości należy dostarczyć produkty będące źródłem białka pełnowartościowego, a także dodatek tłuszczu roślinnego i zwierzęcego.W odpowiedniej ilości należy dostarczyć produkty będące źródłem białka pełnowartościowego, a także dodatek tłuszczu roślinnego i zwierzęcego.

  Warto wyeliminować cukier, alkohol, sól oraz słodycze, które można zastąpić owocami. Aby jedzenie było smaczne, można wykorzystać zioła.


  ZOBACZ KONIECZNIE: Czas na detoks. Jak oczyścić organizm z toksyn?

  (Źródło:Agencja TVN, Dostawca: x-news)

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 26 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »