Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dariusz Muszyński z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku został generałem Rzeczypospolitej Polskiej

(adek)
Dariusz Muszyński z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku został generałem Rzeczypospolitej Polskiej
Dariusz Muszyński z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku został generałem Rzeczypospolitej Polskiej Podlaska KAS
Prezydent RP Andrzej Duda mianował Zastępcę Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku insp. Dariusza Muszyńskiego na stopień nadinspektora Służby Celno-Skarbowej. Nadinspektor Muszyński dołączył tym samym do korpusu generałów Rzeczypospolitej Polskiej

- Z całego serca gratuluję! I z całego serca dziękuję za dotychczasową służbę dla Rzeczypospolitej, zwłaszcza w okresie ostatnich trzech lat, gdy przygotowywano i przeprowadzono reformę, która ostatecznie doprowadziła do powstania w 2017 roku właśnie Krajowej Administracji Skarbowej - powiedział prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości, która odbyła się 27 września br. w Pałacu Prezydenckim. - Ta nowo ukształtowana służba stała się nie tylko wydajna, ale przede wszystkim zaczęła przynosić Skarbowi Państwa dużo większe dochody, niż były do tamtego momentu.

Nadinspektor Dariusz Muszyński jest absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej oraz studiów podyplomowych z zakresu Finansów i Rachunkowości Przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Od 1993 r. związany ze Służbą Celną jako funkcjonariusz realizujący zadania z zakresu kontroli i zwalczania przestępczości. W latach 2000 – 2002 pełnił funkcję Naczelnika Oddziału Celnego w Białymstoku, a od 1 maja 2002 r. był Naczelnikiem Urzędu Celnego w Białymstoku. W grudniu 2016 r. Minister Rozwoju i Finansów powierzył mu pełnienie obowiązków Dyrektora Izby Celnej w Białymstoku, a w 2017 r. Szef Krajowej Administracji Skarbowej powołał na stanowisko Zastępcy Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Odznaczony m.in. Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznaką Zasłużony dla Służby Celnej, Brązowym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej i Policji oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Zobacz też:

Białystok. Święto KAS i nadanie sztandaru Izbie Administracj...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny