Było bardzo źle. Nie obeszło się bez samobója. Polska przegrała z Irlandią Północną 2:3

Online
Artur Boruc wyjątkowo nie spisał się podczas spotkania w Belfaście.
Artur Boruc wyjątkowo nie spisał się podczas spotkania w Belfaście. Fot. Internet
To było fatalne spotkanie. Polska reprezentacja przegrała z drużyną Irlandii Północnej 2:3. Nie obeszło się nawet bez gola samobójczego. Tym samym przekreśliliśmy szanse na awans biało-czerwonych do finału Mistrzostw Świata w RPA.

Tak źle jak podczas spotkania z Irlandią Północną w Belfaście, drużyna biało-czerwonych nie zgrała już dawno. Popełniliśmy mnóstwo błędów.

W 10 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, do piłki ruszyli i Artur Boruc i Jakub Wawrzyniak. W pewnym momencie obaj zrezygnowali. Z sytuacji skorzystał Damien Johnson, który głową zgrał piłkę do niepilnowanego Davida Healy'ego, który z 4 metra skierował piłkę do pustej bramki.

W 27 minucie wyrównującego gola dla biało-czerwonych zdobył uzyskał Ireneusz Jeleń.

W 47 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Granta McCanna, Marcin Wasilewski nie upilnował Jonathana Evansa, który strzałem z czterech metrów nie dał szans Borucowi.

Najsmutniejsza była jednak 61 minuta gry. Michał Żewłakow zagrał piłkę z ponad 30 metrów do Arutra Boruca. Piłka wpadła do bramki.

Pod koniec meczu udało się Polakom zdobyć bramkę kontaktową. Saganowski wykorzystał dośrodkowanie Wawrzyniaka z lewej i na otarcie łez zdobył drugi punkt dla drużyny biało-czerwonych.