Budowa islamskiego centrum kultury w Białymstoku. MSWiA zbada sprawę. Tak zapowiedział Brudziński na Twitterze

red
Sprawę skomentował w sobotę na Twitterze minister Brudziński.
Sprawę skomentował w sobotę na Twitterze minister Brudziński. Archiwum Polska Press
Szef MSWiA Brudziński zapowiedział na Twitterze, że MSWiA zbada sprawę islamskiego centrum w Białymstoku. Co jest powodem?

- Zleciłem odpowiednim departamentom w @MSWiA_GOV_PL monitorowanie tej sprawy. Nie wydaje mi się aby odlegli ,kulturowo, mentalnie, historycznie i geograficznie ortodoksyjni saudyjscy wahabici mieli wspierać polskich Tatarów którzy zawsze mogli liczyć na wsparcie własnej Ojczyzny - napisał Joachim Brudziński.

Czytaj więcej o planach budowy islamskiego centrum kultury: Centrum Kultury Muzułmańskiej powstanie w Białymstoku. Sfinansuje je Królestwo Arabii Saudyjskiej. Rozmowy są już zaawansowane

Niepokój wywołała informacja, że środki na wybudowanie ośrodka ma oferować między innymi król Arabii Saudyjskiej Salman ibn Abd al-Aziz as-Saud. Komentatorzy całej sprawy twierdzą, że ośrodek miałby nosić jego imię. Brudzyński wystosował swoją opinię w odpowiedzi na wpis ks. Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego, który jest duszpasterzem polskich Ormian.

Brzmiał on następująco: "Polecam felieton, który napisałem w RMF FM nt. Muzułmańskiego Centrum Kultury i Edukacji, fundowanego w #Białystok przez nietolerancyjną i wspierającą niebezpiecznych radykałów Arabię Saudyjską. @MorawieckiM @jbrudzinski @MSWiA_GOV_PL @M winni zareagować".

Magazyn Informacyjny 18.01.2018

Wideo

Komentarze 57

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
magn route
Debilne zabobony szkol czy szpitali to nie zbudują
D
Drogowy

racje ma kobieta, 10 nowych budują tylko po co ?

b
bilobil
W dniu 14.02.2018 o 12:28, ania napisał:

lepsze to niż 50 kosciół

Oj mania tobie już od tego wszystkiego w głowie się pokiełbasiło.

G
Gość
W dniu 15.02.2018 o 11:59, ania33 napisał:

a po co wzrasta liczba kosciołow kiedy wiernych ubywa ? było kiedyś 25 przy liczbie mieszkancówn 290 tys i starczało teraz jest 46 czy 7 z budowanymi a mieszkanców 297 tys kto to utrzyma ?  My ?

 

Nie wiem, czy zauważyłaś, iż temat NIE DOTYCZY kościołów w Białymstoku, tylko muzułmańskiego centrum kultury, które ma powstać w mieście. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale kontrowersje wzbudza główny sponsor instytucji, a jest nim Arabia Saudyjska, czyli najbardziej antydemokratyczna monarchia absolutna świata, która w swym kraju nie toleruje innych wyznań, natomiast od państw demokratycznych oczekuje dla swych obywateli pełnej swobody wyznaniowej i obyczajowej. Czyli oni mogą u nas budować centra ICH kultury i religii, a my u nich NIE. Poza tym polscy Tatarzy nie chcą tego centrum, twierdząc, że wystarczy im to, co niedawno powstało w Kruszynianach.

 

 

a
ania33

a po co wzrasta liczba kosciołow kiedy wiernych ubywa ?

 

było kiedyś 25 przy liczbie mieszkancówn 290 tys i starczało

 

teraz jest 46 czy 7 z budowanymi a mieszkanców 297 tys

 

kto to utrzyma ?  My ?

G
Gość
W dniu 14.02.2018 o 12:28, ania napisał:

lepsze to niż 50 kosciół

 

CO i DLACZEGO lepsze??? 

a
ania

lepsze to niż 50 kosciół

c
chrześcijanka

cd...Religia i tradycja rzekomo wymagająca od wyznawców potwornych procedur jest w rzeczywistości ordynarną walką o dochodowy rynek mięsny. Byznes jest byznes! A jak ma się do tego religia? Gdzie w Dekalogu, który jest zbiorem zasad moralnych danych ludziom przez samego Boga, a który obowiązuje również wyznawców judaizmu, jest mowa o żądaniu przez Boga krwawych ofiar?! Ba, jest przykazanie NIE ZABIJAJ, w którym Bóg nie wyszczególnia, kogo czy czego nie zabijać! Mało tego - nakazuje traktować zwierzęta niemal jak ludzi! W pełnej wersji Dekalogu czytamy: "Siódmy dzień jest sabat, to jest odpocznienie Pana Boga twego. Nie będziesz weń pełnił żadnej roboty ani ty, ani syn twój, ani córka, służebnik i służebnica, ANI WÓŁ, ANI OSIOŁ, ANI ŻADNE BYDLĘ TWOJE..."Jezus łamał i potępiał tradycję żydowskich przywódców religijnych.  Nad prawa i zarządzenia przez nich ustanowione stawiał Słowo Boże. Przez to popadł w konflikt z Żydami, a w końcu został przez nich wydany na śmierć. W judaizmie tradycja stała się źródłem wszelkich wypaczeń religijnych, czego rezultatem było odrzucenie Chrystusa i jego nauki, a co za tym idzie - skazanie Go na męczeńską śmierć. A tu proszę - raptem wyznawcy judaizmu znaleźli zrozumienie wśród biskupów katolickich! P.S. Tuż przed wybuchem II wojny światowej Sejm całkowicie zakazał uboju na zasadach religijnych. Czyżby episkopat o tym nie wiedział???

 

 

c
chrześcijanka

To tak może trochę dalej od tematu, ale związek jak najbardziej jest. Po personalnych zmianach w rządzie rozmawia się wreszcie o wprowadzeniu zakazu hodowli zwierząt na futra, ograniczeniu praw myśliwych i zakazie uboju rytualnego. Okazuje się, że rytualni rzeźnicy zarówno żydowscy, jak i muzułmańscy znaleźli możnego obrońcę i protektora i to, wydawałoby się, z najmniej spodziewanej strony! Otóż Prezydium Konferencji Episkopatu Polski podziela TROSKĘ ŻYDOWSKICH GMIN WYZNANIOWYCH ORAZ WYZNAWCÓW ISLAMU o zachowanie i realizację podstawowych praw wolności wyznania i kultu, które zawsze były w Polsce przestrzegane. Do nich należy również prawo do rytualnego uboju zwierząt! Zastanawiam się, czy gdyby tradycja któregoś z tych wyznań nakazywała składanie w ofierze ludzi, też episkopat by się na to godził??? Czy KK broniący potwornych tradycji judaizmu i islamu jest aby na pewno Kościołem Chrystusowym???

 

Barbarzyński krwawy proceder uboju rytualnego jest całkowicie sprzeczny z z nauką Chrystusa, a tym samym z religią chrześcijańską, współcześnie zaś z godnością, etyką i kulturą naszego narodu! 

G
Gość

"Nie milkną echa wokół powstania w stolicy województwa Centrum Kultury Muzułmańskiej. Podlascy Tatarzy zapowiadają, że pojadą w tej sprawie do MSWiA.

- To centrum stało się zarzewiem konfliktu. Planując coś takiego, warto zapytać o zdanie Tatarów, zrobić jakieś konsultacje społeczne - mówi Bronisław Talkowski, przewodniczący gminy muzułmańskiej w Kruszynianach. - My tego centrum nie chcemy..."

 

/GW, 23 stycznia 2018., J.Szypulska, Centrum Kultury Muzułmańskiej w Białymstoku.../

 
G
Gość
W dniu 22.01.2018 o 14:06, Kosmitka napisał:

 Kosmici mają też apel do posła Andruszkiewicza, który ma ponad 150 tys. czytelników swojego bloga, który tworzy Drużynę, która ma zbudować Nową Polskę. Proszę to wykorzystać. ​Kosmici mają też nadzieję, że minister zleci prześwietlenie postaci muftiego, któremu tak zależy na powstaniu tego Centrum.

 

1) Poseł Andruszkiewicz jest na mocno cenzurowanym, wszak to narodowiec, a w krajach 'demokratycznych' już raczej islam, niż radykalni patrioci.

1) Co tu prześwietlać, skoro wszystko wiadomo.Pół roku temu MSWiA tak 'wysłuchało' głosu ludu (tu - polskich Tatarów): "Od 2016 r. w związku z konfliktem w obrębie Muzułmańskiego Związku Religijnego legalność wyboru Miśkiewicza na stanowisko muftiego zaczęła być kwestionowana przez część środowiska. Zgodnie z zarzutami wyboru muftiego dokonuje kongres elekcyjny, podczas gdy Miśkiewicza powołał zjazd, a on sam nie miał ukończonych wymaganych prawem 40 lat. We wrześniu 2016 r. zwołano Najwyższe Kolegium Muzułmańskie, które podjęło uchwałę, że ówczesny wybór był nieważny, zaś 15 października 2016 r. zwołano w Kruszynianach Wszechpolski Elekcyjny Kongres Muzułmański i wybrano nowego muftiego – Janusza Aleksandrowicza. Miśkiewicz wysłał sprzeciw do MSWiA, a ministerstwo 17 lipca 2017 r. wystawiło zaświadczenie, że muftim jest Miśkiewicz (wykształcenie szariackie; studia licencjackie z zakresu prawa muzułmańskiego ukończył w Arabii Saudyjskiej)". /wikipedia/

 

Nowy minister deklaruje, że przyjrzy się sprawie planów budowy centrum muzułmanskiego, ale czy zechce coś zmienić? Czas pokaże.

G
Gość
W dniu 22.01.2018 o 07:15, Gość napisał:

Dlaczego rząd chce zrobić prawosławnym Polakom na Podlasiu drugą Syrię? Musimy się bronić bo inaczej będą obcinać nam głowy na Rynku Kościuszki tylko za to, że wierzymy w Prawosławnego Chrystusa.

A to Podlasie prawoslawne jest? Innych religii nie ma? Wszyscy podlasianie sa prawoslawni? A co to znaczy prawoslawny chrystus? Jakis glupek, maciciel to pisal i tyle. Jak to kiedys dziadkowie moi mowili "zakalonnyj bolszewik".

c
cryo
W dniu 22.01.2018 o 11:42, Daw napisał:

primo - kim ty w ogóle jesteś ? Secundo - to moje miasto bo je wspieram i płace podatki. Po trzecie - zróbmy referendum to pokaże Ci wymierającą rasę kmiocie

Polak mały ... ile zł podatków zapłaciłeś w 2017 ... jeżeli nie masz 10 dzieci z 3 żonami , to na jaki temat chcesz referendum?

i
irek
W dniu 22.01.2018 o 07:15, Gość napisał:

Dlaczego rząd chce zrobić prawosławnym Polakom na Podlasiu drugą Syrię? Musimy się bronić bo inaczej będą obcinać nam głowy na Rynku Kościuszki tylko za to, że wierzymy w Prawosławnego Chrystusa.

Ty jak widzę nie wierzysz w nic...Bo jak napisałeś Prawosławnego Chrystusa - co znaczy że rżniesz głupa i chcesz mącić. Żadna z religii chrześcijańskich nigdy nie zawłaszczała Świetych na swój użytek.

K
Kosmitka
W dniu 22.01.2018 o 14:30, CohnEvka napisał:

Szanowna Kosmitka uparła się udowadniać, że jest bardzo oderwana od Ziemi, niepotrzebnie, większość wie to. Przejawem oderwania jest stosowanie "kosmicznej" logiki.Centra kultury rozpełzną się i wpełzną pod pierzyny podlaskiego ludu? Tego obawia się szanowna Kosmitka? Aż taka niewiara w prawdziwą wiarę? W pobliżu mojego domu są trzy kościoły katolickie i coraz mniej chętnych, choć muzułmanie jeszcze nie atakują a premier ogłosił chrystianizację Europy. Może Kosmitka obawia się o życie?Już dziś  jesteśmy systematycznie truci(czytaj powoli zabijani) przez naszych niemuzułmańskich sąsiadów, którzy ogrzewają się paląc stare meble i spowiadając się z tego co niedzielę. Ja bardziej obawiam się sąsiada.

 

Kosmici też.

Szczególnie, że liczba sąsiadów-muzułmanów rośnie.

Dodaj ogłoszenie