Boks. Ząbkowice Śląskie. Hetman ma już ogromną przewagę

Piotr Sielawa (z prawej) wygrał do tej pory wszystkie turnieje Grand Prix w kategorii do 69 kg Wojciech Wojtkielewicz
Boks. Czterech białostoczan wygrało w Ząbkowicach Śląskich.

Pięściarze Hetmana Białystok kontynuują znakomitą passę w rozgrywkach Grand Prix o Puchar Prezesa Polskiego Związku Bokserskiego. W przeprowadzonym w Ząbkowicach Śląskich trzecim już w tym roku turnieju swoje kategorie wagowe wygrali: Dawid Jagodziński (49 kg), Grzegorz Kozłowski (52), Piotr Sielawa (69) oraz Piotr Gredke (81).

- W zawodach wystartowało aż 186 zawodników i biorąc to pod uwagę zaprezentowaliśmy się z dobrej strony - uważa trener hetmańskich Stanisław Wąsowski. - Przed tym turniejem mieliśmy w klasyfikacji drużynowej 14 punktów przewagi nad PKBPoznań. Zdobyliśmy w Ząbkowicach 48 oczek, a rywale tylko 24. To też o czymś świadczy - dorzuca.

Po raz kolejny klasą dla siebie byli przede wszystkim Kozłowski i Sielawa. Obaj mają już ustaloną renomę i nie musieli nawet toczyć finałowych walk, bo rywale oddali wygrane walkowerami.

Jagodziński bez większych problemów wypunktował 3:0 Wojciecha Persyta z Broni Radom. Najbardziej napracował się Gredke, pokonując 2:1 Pawła Kusińskiego z SAKO Gdańsk.