Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białostocka Izba Administracji Skarbowej najlepsza w kraju

pez
Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku szósty rok z rzędu zajęła pierwsze miejsce w Rankingu Izb i Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej w kategorii izb administracji skarbowej. W swoich kategoriach wyróżnienia otrzymały także podlaskie urzędy skarbowe.

W Rankingu Dziennika Gazety Prawnej, jak co roku, izby administracji skarbowej i urzędy skarbowe poddawano ocenie w dwóch kategoriach: skuteczność, czyli prawidłowość wydawanych decyzji podatkowych oraz efektywność, która odzwierciedlała pracowitość urzędów – ich szybkość działania i podejmowania decyzji. Punkty z obu kategorii były sumowane i decydowały o ostatecznym miejscu w klasyfikacji generalnej.

W tym roku, podobnie zresztą jak w poprzednich latach, pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku, wygrywając jednocześnie w kategorii efektywności. Od kilku lat białostocka Izba znajduje się w ścisłej czołówce rankingu. W tegorocznym zestawieniu doceniono też urzędy skarbowe z województwa podlaskiego, które zostały nagrodzone w ramach swoich kategorii.

  • Wśród małych urzędów skarbowych wyróżnienie w kategorii efektywności otrzymał Urząd Skarbowy w Grajewie.
  • W kategorii urzędów średnich, wysoko w rankingu znalazł się Urząd Skarbowy w Suwałkach, zdobywając drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz wyróżnienia w kategoriach skuteczność i efektywność.
  • Natomiast wśród dużych urzędów dobrze wypadł Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku, który uzyskał wyróżnienie w kategorii skuteczności.
Białostocka Izba Administracji Skarbowej najlepsza w kraju
materiały prasowe

- Myślę, że na nasz wynik w rankingu wpływ ma kilka rzecz - komentuje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. - Pierwsza kwestia to bardzo dobre przygotowanie merytoryczne pracowników w izbie i urzędach skarbowych. Jest ono z jednej strony wynikiem ciągłego rozwoju i podnoszenia przez nich kompetencji zawodowych, ale z drugiej strony także stabilności kadrowej, którą możemy zaobserwować mimo dynamicznej sytuacji na runku pracy. Nie bez znaczenia jest także bardzo dobra atmosfera pracy, która służy współdziałaniu, a to z pewnością w każdej organizacji przekłada się na lepsze efekty.Podkreślenia wymaga fakt, że Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku nie osiągnęłaby takiego wyniku, gdyby nie zaangażowanie pracowników. To uświadomienie, że współczesny obrót gospodarczy wymaga od organów efektywnego, szybkiego działania pozwala naszej organizacji na utrzymywanie wysokiej pozycji w rankingu.

- W województwie podlaskim tak jak w całym kraju Krajowa Administracja Skarbowa stawia sobie dwa cele. Po pierwsze, chcemy przyjaźnie i profesjonalnie obsługiwać podatników i zagwarantować im jak najlepsze warunki załatwiania spraw. Myślę, że to się nam udaje, ponieważ jesteśmy doceniani w wielu rankingach i to od wielu lat, a co może ważniejsze, bardzo pozytywne sygnały docierają do nas od samych podatników - ocenia rzecznik. - Rzeczywiście naszym priorytetem nie jest karanie uczciwych podatników, którym zdarzają się czasem błędy, a wspieranie ich w wypełnianiu obowiązków oraz edukowanie i informowanie o nowych obowiązkach i prawach.

Trzeba jednak pamiętać, że pomoc podatnikom ma też inną twarz. Skuteczne ściganie przestępstw skarbowych i nieuczciwych podatników to drugie z naszych najważniejszych zadań, dla których powstała KAS. Co więcej eliminowanie z rynku nieuczciwych praktyk to też forma pomocy i wspierania tych podatników, którzy np. uczciwie prowadzą swoje biznesy. Oni przy szerokiej szarej strefie mają dużo gorszą sytuację konkurencyjną na rynku i oczekują od KAS efektywnych działań w tym zakresie. Dlatego i na jeden i na drugi obszar staramy się kłaść bardzo duży nacisk w podejmowanych przez KAS działaniach, o czym z kolei na bieżąco informujemy.

Zobacz koniecznie: Leśna bimbrownia rozbita pod Królowym Mostem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny