BAS Białystok - MCKiS Jaworzno. Pierwszy w sezonie komplet punktów BAS Białystok

Adam Muśko
Adam Muśko
BAS Białystok
BAS Białystok Wojciech Wojtkielewicz

Nowy trener jakby tchnął w zawodników białostockiego beniaminka nowe siły. Od początku pierwszego seta gospodarze uzyskali sporą przewagę punktową. W końcówce goście zdołali zniwelować różnicę do punktu, ale ostatnie akcje należały do zespołu BAS, który wygrał 25:23.

Z kolei w drugim secie lekką przewagę mieli goście. Białostocki zespół przegrywał już 15:18 i wtedy nastąpił przełom. BAS zdobył sześć punktów z rzędu i to wystarczyło aby triumfować i w tej partii.

Trzecia odsłona starcia była najbardziej wyrównana. Na koniec BAS nie wykorzystał piłki meczowej i ostatecznie przegrał 26:28.

Na szczęcie przegrany set wpłynął mobilizująco na gospodarzy, bo już w czwartym całkowicie dominowali. Goście z Jaworzna ugrali tylko 15 punktów.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Kacper Wnuk, który zdobył aż 29 punktów.

W najbliższy wtorek drużyna Piotra Łuki podejmie Krispol Września.

BAS Białystok - MCKiS Jaworzno 3:1 (25:23, 25:21, 26:28, 25:15)