Atletico Real - bramki, gole, wynik, skrót meczu LM 10.05.2017 YOUTUBE ONLINE

Michał Skiba AIP, (adek)
Atletico Real - wszystkie bramki, gole, wynik, skrót meczu LM 10.05.2017 YOUTUBE ONLINE AP/EAST NEWS
Piłkarze Atletico Madryt w kwadrans sprawili, że stadion Vicente Calderon uniósł się pod samo niebo. Gole Saula i Griezmanna przybliżały Atleti do odrobienia strat i dogrywki. Dwumecz zabiła bramka Isco. Real Madryt przegrał w środę 1:2, ale wyszarpał szansę na obronę pucharu mistrzów. W finale na Królewskich czeka Juventus.

Atletico - Real YOUTUBE 10.05.2017 wszystkie bramki

Nic nie jest pewne, a wszystko jest możliwe – ile razy futbol brutalnie lub pięknie weryfikował tę maksymę. Ludzie Diego Simeone, zgodnie z zapowiedziami swojego szefa, nie wystawili przed własną publicznością białej flagi, tylko rzucili się do mocnego ataku. „Furia Calderon”, stadion Atleti poniósł swoich ulubieńców. Takiej gamy pojedynków, ataków i bezkompromisowej walki o swoje nie widziano w Hiszpanii od czasów pościgu Barcelony za PSG. Tak wyglądało pierwsze 20 minut w wykonaniu piłkarzy Atletico.

Atletico - Real wynik meczu 10.05.2017

Atletico - Real online na żywo. TRANSMISJA TV i ONLINE stream

W pierwszych 20. minutach zawarło się wszystko co najlepsze dla Rojiblancos. W 12. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Koke, a do siatki trafił Saul. Młody Hiszpan ma patent na Królewskich, to jego trzeci gol w czwartych, kolejnych derbach. Chwilę później faulowany w polu karnym był Fernando Torres, a karnego szczęśliwie wykorzystał Antoine Griezmann. Po 16. minutach „Atleti” było blisko raju, Diego Simeone po drugim golu piłkarzom sygnalizował spokój i opanowanie – trybunom coś zupełnie odwrotnego. Gospodarze zwolnili bieg i zaprosili na swoją połowę Real. Sami czekali kontrataki. Wyglądali na ludzi, którzy teraz muszą naładować baterie na następny szaleńczy atak. Minuty upływały, a na to się nie zanosiło. Real opanował panikę i czekał na swoją szansę. Nikt nie spodziewał się, że ta pojawi się z nikąd. W 42. minucie dwumecz się skończył. Z lewej strony pola karnego Atletico Karim Benzema rozszyfrował aż trzech obrońców Atletico. Dosłownie na dwóch metrach wymanewrował Godina, Savicia i Gimeneza. Ostatni najmniej doświadczony, Godin, z kartką na koncie, bał się cokolwiek zrobić. Przez linię końcową Francuza przepuścił jeszcze Savić. Snajper Realu wystawił piłkę do Toniego Kroosa. Z jego strzałem poradził sobie Jan Oblak, przy dobitce Isco już nie miał szans. Po trzech latach Atletico straciło gola na własnym boisku w fazie pucharowej Champions League.

Atletico Madryt - Real Madryt - skrót meczu YOUTUBE 10.05.2017

Atletico - Real Madryt online [GDZIE OBEJRZEĆ? TRANSMISJA NA ŻYWO]

W drugiej połowie Królewskim grało się łatwiej. Ale ciśnienie z finalistów zeszło dopiero po 66. minucie. Wtedy dwukrotnie w niesamowity sposób ratował ich Keylor Navas. To był ostatni zryw Atletico w tym spotkaniu. Felipe Luis zagrał długie podanie do Yannicka Carrasco, Belg z łatwością dostał się w pole karne. Tam minął minął Danilo, łamiąc akcję do prawej nogi. Uderzył w dobrze ustawionego bramkarza Realu, który więcej szczęścia miał przy dobitce Kevina Gameiro. Francuz miał prawie pustą bramkę, a trafił w prosto w Navasa. To był mecz, w którym praca środkowych pomocników Realu była widoczna mniej niż zwykle. Co nie znaczy, że jej nie było. Kroos i Modrić kanalizowali większość ataków pozycyjnych Atletico, ale Niemiec mógł tylko pomarzyć o tak dokładnej i płynnej grze z pierwszego meczu (wtedy miał aż 99 proc. celnych podań). Świadomość, że z tyłu gra nie w pełni zdrowy Raphael Varane, a na prawej stronie brakuje Daniela Carvalaja sprawiała, że linie pomocy i obrony Realu grał ze sobą niesamowicie blisko. To sprawiło, ze więcej swobody z przodu miał Ronaldo, Isco i Benzema. Jak wykorzystał to ten ostatni – już wiemy. Real Madryt wyszarpał wielką szansę na wygranie Ligi Mistrzów drugi raz z rzędu. Jeszcze nigdy nikomu się to nie udało, a najbliżej ostatnio byli piłkarze Manchesteru United. Anglicy wygrali w Moskwie z Chelsea w 2008 roku. Dwanaście miesięcy później ulegli w finale w Rzymie wielkiej Barcelonie (0:2).

Atletico Madryt - Real Madryt 2:1 (w pierwszym meczu 0:3, awans Realu)

Atletico Madryt - Real Madryt 2-1 YOUTUBE

Atletico Madryt - Real Madryt 2:1 - bramki wynik, gole 10.05.2017 YouTube

Atletico Madryt - Real Madryt - bramki, gole, wynik meczu YOUTUBE

Atletico Madryt - Real Madryt - skrót meczu, gole, bramki, wynik 10.05.2017 YOUTUBE