Tenis. Jan Zieliński i Hugo Nys w kierunku półfinału gry deblowej w Madrycie

Mateusz Pietras
Czas na ćwierćfinał w wykonaniu polskiego deblisty.
Czas na ćwierćfinał w wykonaniu polskiego deblisty. INSTAGRAM/JAN ZIELINSKI/LOIC WACZIAK
Dziś Jan Zieliński i Higo Nys powalczą z jedną z najlepszych par deblowych Hiszpanem Marcelem Granollersem i Argentyńczykiem Horacio Zeballosem. Łącznie wygrali czterdzieści pięć tytułów w karierze deblowej.

Najlepszy wynik polskiego deblisty na mączce w stolicy Hiszpanii

Turniejowa ''siódemka'' Jan Zieliński i Hugo Nys idą przez tegoroczny turniej deblowy Mutua Nadrid 2024 jak burza. Na inaugurację pokonali ukraińsko-australijski duet Denys Mołczanow/John Patrick Smith. Polak i Monakijczyk potrzebowali raptem pięćdziesięciu pięciu minut, by wygrać 6:3, 6:4. Posłali sześć asów i dwukrotnie przełamali serwis rywali. Zanotowali również serię trzech gemów zwycięskich z rzędu. Ani razu nie doznali porażki przy własnym podaniu. Warto dodać, że pierwotnie rywalami mieli być Amerykanie Taylor Fritz i Ben Shelton, jednak zbyt napięty terminarz gającego w singla Fritza nakłonił go do zmiany decyzji.

Z kolei w następnej fazie także w dwóch setach pokonali brytyjsko-holenderski duet Tallon Glasspool/Jean-Julien Rojer. Tym razem debliści spędzili na korcie godzinę i osiemnaście minut. Dłuższa spowodowana tie-breakiem w drugiej partii (7-4). W spotkaniu raz stracili podanie.

Dzięki zwycięstwu Jan Zieliński i Hugo Nys osiągnęli najlepszy wynik w historii startów w Madrycie.

Utytułowani debliści w boju o półfinał

Dziś Zielińskiego i Nysa czeka nie lada wyzwanie w postaci trzecich w rankingu deblowym Marcela Granollersa i Horacio Zeballosa. Pierwszy z wymienionych znajduje się na trzecim miejscu w rankingu ATP. 38-letni Hiszpan w swoim dorobku ma dwadzieścia pięć trofeów w grze deblowej. Jednak nigdy nie wygrał Wielkiego Szlema, choć pięciokrotnie był bardzo blisko (2x Wimbledon i US Open i raz French Open). Z kolei jego kolega deblowy Argentyńczyk Zeballos zdobył dwadzieścia tytułów. Leworęczny Argentyński gracz również nie wygrał Wielkiego Szlema.

Mecz będzie toczył się równolegle ze spotkaniem Igi Świątek. Zieliński i Nys zaczną o godz. 16.30.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?