Żyrardowianka Żyrardów - Pronar Parkiet Hajnówka 3:1

Miłosz Karbowski [email protected] tel. 85 748 74 80
Od lewej: Maciej Kulis, Daniel Saczko i Sebastian Wójcik. Szczyt formy muszą zbudować na marzec, gdy zacznie się faza play off. Wojciech Wojtkielewicz
Pronar Parkiet Hajnówka przegrał w drugiej lidze w Żyrardowie. Na szczęście wynik tego meczu praktycznie nie miał znaczenia.

Pronar Parkiet Hajnówka już na pewno zajmie trzecie miejsce po sezonie zasadniczym drugiej ligi siatkarzy. Traktory w minioną sobotę uległy na wyjeździe Żyrardowiance Żyrardów 1:3.
Hajnowianie w ten sposób stracili - i tak tylko matematyczne - szanse na awans w tabeli. W fazie play off spotkają się z drużyną, która zajmie 2. miejsce, czyli jednym z faworytów ligi: Czarnymi Radom lub Camperem Wyszków.

Trener Pronaru Parkiet Paweł Blomberg przed meczem w Żyrardowie zapowiadał: - Będziemy chcieli wypróbować różne warianty ustawień przed play offami. Przydałby nam się też wreszcie jakiś długi, zacięty mecz.

Oba założenia właściwie zostały spełnione. Hajnowianie wyszli na parkiet w najsilniejszym zestawieniu, ale potem były roszady. W pierwszym secie goście rozgromili Żyrardowiankę 25:14.
Na pozycję atakującego Blomberg za Bartłomieja Sikorskiego wpuścił Daniela Lenca. Później, w trakcie meczu wypróbował też wariant ze zmianą libero. Macieja Kulisa zastąpił bowiem na tej pozycji przyjmujący, Łukasz Piekarski.

Spotkanie, poczynając od drugiej partii, zrobiło się zacięte.

- Za łatwo poszło nam w pierwszym secie i chłopcy pomyśleli, że mecz sam się wygra. A rywale zaczęli ambitnie walczyć, szczególnie w obronie i zdołali nas pokonać - mówi kierownik Pronaru Parkiet Łukasz Ławnicki.

Kolejne trzy sety padły łupem ambitnej Żyrardowianki. Dzięki temu zwycięstwu zespół gospodarzy zapewnił sobie udział w fazie play off, do której wystartuje z 4. miejsca.

Pronar Parkiet czekają jeszcze dwa mecze w fazie zasadniczej. 25. lutego hajnowianie zagrają w stolicy z drużyną Uniwersytetu Warszawskiego, a tydzień później podejmą AZS UWM II Olsztyn.

W najbliższy weekend natomiast podopieczni Pawła Blomberga wezmą udział w towarzyskim turnieju w Białowieży organizowanym przez tamtejszego Żubra, mistrza III ligi województwa podlaskiego.

WYNIKI 16. KOLEJKI

Żyrardowianka Żyrardów - Pronar Parkiet Hajnówka 3:1 (14:25, 25:23, 25:14, 25:22).
Pronar Parkiet: Narowski, Kuźnik, Zrajkowski, Saczko, Wójcik, Sikorski, Kulis (libero) oraz Lenc, Skiepko, Piekarski (libero).

Pozostałe mecze: Camper Wyszków - Centrum Augustów 3:1, MOS Wola Warszawa - AZS UWM II Olsztyn 3:0, Czarni Radom - Zawkrze Mława 3:0, Wilga Garwolin - AZS Uniwersytet Warszawski 3:1.