Życzenia Świąteczne - Boże Narodzenie 2020. Abp Tadeusz Wojda, abp Jakub, bp Piotr Sawczuk, bp Janusz Stepnowski, bp Jerzy Mazur (zdjęcia)

OPRAC.:
Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie 2020 od hierarchów Kościoła katolickiego i Cerkwi prawosławnej

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas spotkania człowieka z Słowem, które w Betlejem stało się Ciałem i przyjęło postać ludzką. Tym Słowem wcielonym jest Syn Boży, któremu na imię Jezus.

Życzę, abyśmy z pomocą Maryi wierzyli w narodzone Dziecię i przyjęli Je z wielkodusznością. Ono w zamian wniesie w nasze życie radość, pokój i otwartość na drugiego człowieka - dary, których wszyscy dzisiaj potrzebujemy.

W Nowym Roku życzę odrobinę więcej szczęścia i zapomnienia o pandemii koronawirusa.

Abp Tadeusz Wojda SAC

Metropolita Białostocki

******************

W czasie świąt Bożego Narodzenia często naszymi myślami przenosimy się do Betlejem, by wspólnie ze świadkami Narodzin Chrystusa przeżywać Tajemnicę Wcielenia Boga.

Okres świąteczny to dobry czas do refleksji i zadumy nad sensem naszego życia.

W tym roku, kiedy przeżywamy trudny okres pandemii koronawirusa, nasze myśli jeszcze bardziej są zwrócone ku Bogu. Skupione są one na rozmyślaniu nad miłosierdziem Bożym skierowanym do każdego z nas, które wyraża się w Jego Wcieleniu.

Braciom katolikom, którzy już dziś obchodzą święta Narodzin Chrystusa, życzę, by minęły one w głębokim modlitewnym skupieniu, dobrym zdrowiu i spokoju, a Wszechmogący Bóg by błogosławił nadchodzący Nowy 2021 Rok.

  • Jakub

Prawosławny Arcybiskup Białostocki i Gdański

*********************

Drodzy Czytelnicy,

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne Święta Bożego Narodzenia. Zwykle, podtrzymując piękną tradycję, odbywaliśmy w tych dniach wiele spotkań opłatkowych. Niestety, z oczywistych powodów, w tym roku jest inaczej, bezpośrednie kontakty z ludźmi niemal wygasły. Tym większego znaczenia nabierają więc życzenia przesyłane drogą listową. Wyrażamy w nich nasze pragnienie podzielenia się dobrym słowem i zapewnienia, że trwamy złączeni ze sobą duchową wspólnotą i wspieramy się modlitwą.

Chcemy wziąć przykład z Niepokalanej Dziewicy Maryi, która najlepiej umiała otworzyć się na Boga. Może więc i nam pokazać, jak swoje życie uczynić tęsknym czekaniem na Zbawiciela. My zaś, choć nie zawsze jesteśmy dobrymi uczniami Maryi i nieraz mamy przed Chrystusem zamknięte serca i drzwi, jak mieszkańcy Betlejem, to jednak wiemy, że Boża miłość nie rozbije się o naszą obojętność i będzie wytrwale szukała jakiegoś „obejścia”, by przeprowadzić w nas swój plan. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za Jego miłość i za to, że dla nas i dla naszego zbawienia się ogołocił przyjąwszy postać Sługi (Flp 2,6n).

Życzę Państwu Bożego pokoju, zdrowia i obfitości wszelkich łask. Życzę także błogosławionego Nowego Roku 2021.

Ze świątecznym pozdrowieniem i modlitewną pamięcią przy żłóbku Jezusa

Bp Piotr Sawczuk Biskup Drohiczyński

**********************

Umiłowani Bracia i Siostry,

Święta Narodzenia Pańskiego wyrażają tajemnicę wcielenia Bożego Syna. Jezus Chrystus przyjął ludzkie ciało, abyśmy mogli Go poznawać, kochać i naśladować. On staje pomiędzy nami jako Emmanuel – Bóg z nami, i pragnie – szczególnie dziś – byśmy zachowując żywą wiarę, naśladowali Go, niosąc nadzieję i pokój całemu światu doświadczonemu pandemią.

Przeżywając radość z Narodzenia Zbawiciela życzę Wam – umiłowani Diecezjanie – wraz z Biskupem Tadeuszem, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Chrystus, Wcielone Słowo Boga, obdarza Was swoimi łaskami, zachowa w zdrowiu, wspiera i umacnia w podejmowaniu życiowych zadań i obowiązków w Nowym 2021 Roku.

Z całego serca wszystkim błogosławię

  • Janusz STEPNOWSKI

Wasz Biskup

***********************

Życzenia Biskupa Ełckiego na Boże Narodzenie 2020

Święta Bożego Narodzenia, objawiają Miłość Boga. Są czasem obdarowania. Dziś Bóg daje nam w darze swego Jedynego Syna. Składa Go w zimnym, kamienistym żłobie, w półmroku stajni betlejemskiej. Dziś spełnia się prorocka obietnica: „Dziecię się nam narodziło, Syn został nam dany” (Iz 9,5).

W ten Święty Czas przyjścia Syna Bożego na świat adorujemy żłóbek Pana, który przyniósł ludziom nowe życie, przywrócił nam utraconą godność dzieci Bożych. Jednocześnie myśl nasza biegnie do innego, ważnego gestu Bożego obdarowania – do Wieczernika i Eucharystii. Ona również objawia Miłość Bożą. W Niej Chrystus składa siebie w darze każdemu człowiekowi, stając się „Chlebem żywym, który z nieba zstąpił” (J 6,51). Eucharystia jest objawieniem Miłości bezgranicznej, ofiarnej i czystej. Jest też szkołą miłości, w której uczymy się kochać Boga i bliźnich w codzienności naszego życia.

Mimo przeżywanych trudności związanych z pandemią koronawirusa, trudnych problemów do rozwiązania, gwałtownych zmagań dobra ze złem w przestrzeni publicznej, nie traćmy ducha! Jak powiedziałby papież Franciszek: „nie pozwólmy okraść się z nadziei”! Niech te dni radości bożonarodzeniowej odnowią w nas miłość i nadzieję.

Życzę Wam błogosławionych świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym, wielu łask Bożych, radości i pokoju serca. Niech Eucharystia będzie dla Was pokarmem i źródłem mocy. Obyście spotykając się w czasie Eucharystii z Chrystusem i doświadczając Jego miłości, pomnażali ją wszędzie tam, gdzie jesteście, wśród których żyjecie i do których Pan Was posyła.

Na czas radości, nadziei i pokoju Bożego Narodzenia z serca Wam błogosławię.

Bp Jerzy Mazur SVD

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
skarbnik

Nic nie daje takiej satysfakcji -jak darmowy ....pieniądz .

Dodaj ogłoszenie