Zwycięskie siedmiosetówki białostoczan w Portugalii

Białostoccy pingpongiści udanie rozpoczli występy na turniejach indywidualnych podczas rozgrywanych w portugalskim Guimaraes mistrzostwach Europy kadetów i juniorów.

Dwa siedmiosetowe pojedynki ma za sobą junior Dojlid Białystok Przemysław Walaszek. Rywalem Podlasianina był w rundzie kwalifikacyjnej Turek Tugay Yilmaz. Zawodnik znad Bosforu prowadził już 3:2 w setach, ale Walaszek kapitalnie spisał się w decydujących odsłonach, wygrywając je 11:4 i 11:2. W 1. rundzie pingpongista Dojlid zagrał z Węgrem Patrikiem Juhaszem. Potyczka miała niesamity przebieg. Polak prowadził już 3:0, ale wtedy inicjatywe przejął Madziar i doprowadził do remisu. Na szczęście Walaszek zachował więcej sił i w ostatnim secie zwyciężył 11:7.

Teraz białostoczanin zmierzy się z jednym z fawortów turnieju – Rumunem Raresem Siposem.

Siedmiosetowy bój stoczyła też juniorka ATS Białystok Julia Szymczak. Biało-czerwona starcie z z Niemką Laurą Tiefenbrunner zaczęła swietnie, ale nie zamknęła meczu prowadząc 3:0 i rywalka odrobiła straty. Na szczęście Polka nie straciła głowy i decydująca partię wygrała do dwóch. Teraz zagra z Margaritą Baltuszite z Białorusi.

Kadetka Dojlid Kamila Gryko na początek rozbiła 4:0 Aleksandrę Titievskają (Białoruś).