MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZUS zapewnia: 200 tys. Podlasian otrzyma emerytury i renty w terminie

Andrzej Matys
Andrzej Matys
ZUS Białystok
Emerytury i renty będą wypłacane w terminach płatności bez opóźnień. Placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mimo, że są pozbawione bezpośredniego kontaktu z klientami realizują ustawowe obowiązki. Niezagrożone są również wypłaty trzynastych emerytur.

Pomimo ograniczeń, wynikających z zaleceń służb sanitarnych w związku z koronawirusem, placówki ZUS na bieżąco dokonują wypłaty świadczeń. Pragniemy uspokoić naszych świadczeniobiorców, w szczególności emerytów i rencistów, jak również pracowników i pracodawców. Wypłaty wszelkich świadczeń są realizowane zgodnie planem.

- Bezpieczne są również wypłaty dodatkowych świadczeń, czyli tzw. „trzynastek”. Ponad 200 tys. osób w województwie podlaskim otrzyma taką gratyfikację. Trzynastki będą wypłacane z urzędu, nie trzeba będzie składać żadnego wniosków. Większość osób otrzyma je wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Zostanie ono wypłacone tym osobom, które na dzień 31 marca 2020 roku miały ustalone prawo do świadczeń wymienionych w ustawie – pod warunkiem, że je pobierały - informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

Zakład na bieżąco wypłaca nie tylko emerytury i renty, ale również inne świadczenia, w tym np. zasiłek pogrzebowy, opiekuńczy, czy chorobowy. Bez zakłóceń ZUS wypłaca także zwaloryzowane emerytury i renty.

* Osoby ubiegające się o rentę pierwszy raz lub o jej przedłużenie chcąc uzyskać informację dotyczącą badań lekarskich oraz wyjazdów na rehabilitację leczniczą, mogą dzwonić na nr tel. 22/ 290 87 03, pod którymi pracownicy ZUS odpowiedzą na pytania w tych sprawach.

* Korzystając z numerów 85/ 748 66 01 lub 85/ 748 64 13 połączymy się z Oddziałem w Białymstoku i możemy uzyskać informacje dotyczące emerytur i rent.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny