Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Żubrówka Biała bez trawki

Maryla Pawlak-Żalikowska [email protected]
W nowej Żubrówce nie ma ani trawki, ani nalewu – Wykorzystany jest po prostu tzw. trade-mark. podlaskiego trunku.
W nowej Żubrówce nie ma ani trawki, ani nalewu – Wykorzystany jest po prostu tzw. trade-mark. podlaskiego trunku.
Żubrówka Biała. Czy będzie z trawką? Czy będzie miała swoisty posmaczek? Żubrówka Biała, nowy produkt Polmosu Białystok, ze względu na legendę marki-matki od dłuższego czasu wzbudzała emocje koneserów smaku.

Uaktualnienie: Żubrówka Biała wygrała 5 Degustację Wódek Czystych!

 

Żubrówka idzie tropem czystych - Żołądkowej i Krupnika

Badania pokazały, że Polacy polubili wódki czyste. Na rynku alkoholi pojawiły się więc nowe gatunki, których producenci starają się pogodzić siłę marki kolorowej, smakowej z przejrzystością trunku. I tak mamy już zarówno Żołądkową Gorzką jak i Krupnik w wersji czystej.

Polmos Białystok też nie chciał zasypiać gruszek w popiele.

- Mając w ofercie najmocniejszą markę wódki gatunkowej, jaką jest Żubrówka, doszliśmy do wniosku, ze trzeba zrobić to samo. A że biała szlachetniej brzmi niż czysta, to nazwaliśmy naszą Żubrówkę Biała, tym bardziej, że została wprowadzona zima – wyjaśnia Henryk Wnorowski, prezes Polmosu Białystok. – Pracowaliśmy nad nią dosyć długo, bo chcieliśmy zrobić coś unikalnego. Tak jak unikalnym gatunkiem jest tradycyjna Żubrówka.

Czytaj wiecej: Żubrówką podbili świat

Żubrówka filtrowana w skali nano

Białe dziecko Żubrówki według zapewnień prezesa jest unikatem technologicznym na rynku. Wynika to po pierwsze z tego, że czwarty rok Polmos ma spirytus wolny od wszelkich zanieczyszczeń. 

- Instalacja rektyfikacyjna w Białymstoku jest najnowocześniejsza w Polsce i pozwala uzyskiwać absolutnie czysty etanol – opowiada prezes Wnorowski. – Nasze urządzenia do mierzenia zanieczyszczeń w płynie mierzą z dokładnością 10 do minus 9 grama na litr. I pokazują zero. Dlatego piszemy na tym produkcie, ze jest uzyskany w procesie nanofiltracji.

Po drugie, jak wymienia szef Polmosu, przy produkcji wódek czystych bardzo istotnym elementem jest system filtracji po wymieszaniu spirytusu z wodą. A białostocka firma od trzech miesięcy ma nowoczesny system filtracji oparty na czterech rodzajach filtrów. To filtry węglowy, celulozowy, świecowy (uszlachetnia płyn i nadaj mu połysk) i na końcu filtr platynowy. Ten ostatni to absolutna nowość w Polsce – filtr ze zwiniętym, bardzo długim drutem platynowym kończący proces uszlachetniania produktu.

- Czyli jest zrobione wszystko, co w dzisiejszych czasach może być zrobione – podsumowuje Henryk Wnorowski. – I co sprawia, że ta wódka, ciągle 40-procentowa, czyli typowa dla polskiego rynku i konsumenta, jest absolutnie oczyszczona.

Dodajmy, że produkt ten nie ma ani trawki, ani nalewu – ta wódka z Żubrówki ma tylko nazwę. Wykorzystany jest po prostu tzw. trade-mark. podlaskiego trunku.

Czytaj więcej: Żubrówka w futrze

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny