Żubroffka 2021. Organizatorzy festiwalu poszukują licealistów i studentów, którzy zasiądą w jury

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Jerzy Doroszkiewicz
W czerwcu startuje kolejna edycja festiwalu Żubroffka. W jury zasiąść będą mogli młodzi miłośnicy kina.

Tegoroczna, 15. już edycja ŻUBROFFKI odbędzie się od 9 do 13 czerwca w Białymstoku i regionie. To wydarzenie, w ramach którego spotyka się energia wszystkich stron świata, i to spotyka się dosłownie, bo na nasz festiwal specjalnie przyjeżdża grubo ponad setka gości (filmowców, artystów, dziennikarzy, przedstawicieli branży filmowej) z Polski i zza granicy. Symbolem festiwalu jest żubr, którego wygląd co roku się zmienia.

Selekcjonerzy spośród rekordowej ilości – 3500 zgłoszeń z całego świata wyłonili 126 filmów do ośmiu konkursów. Przygotowane będą także specjalne, tematyczne projekcje krótkometrażówek z różnych krajów, w programie są również energetyczne koncerty, spotkania z twórcami, wystawy, panele dyskusyjne oraz warsztaty.

Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród i wyróżnień w każdym z konkursów, przyznawane są nagrody specjalne za najlepszą: Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia oraz Muzykę. Publiczność również przyznaje swoją nagrodę – Dzikiego Żubra.

Do współpracy przy tworzeniu Żubroffki organizatorzy zapraszają licealistów i studentów.

By zostać członkiem młodego jury, wystarczy napisać krótki esej na temat jednego z zaproponowanych przez organizatorów festiwalu filmów.

Esej należy przesłać e-mailem na adres: [email protected] (tytuł maila: ESEJ ŻUBROFFKA 2021) do 12 marca 2021 roku. Tekst nie może przekroczyć 3000 znaków. Pod esejem trzena podać imię, nazwisko i typ szkoły/uczelni. Esej musi być napisany w języku polskim.

Autorki i autorzy trzech najciekawszych prac zasiądą w Jury pod przewodnictwem znanego polskiego krytyka filmowego i wybiorą najlepszy film spośród polskich konkursów 15. edycji MFFK ŻUBROFFKA.

Wcześniej wezmą udział w spotkaniu, podczas którego dowiedzą się, jak analizować filmy na najwyższym światowym poziomie. Spotkanie poprowadzą dr Tomasz Adamski (wykładowca, filmoznawca, prelegent, filmowiec, organizator wydarzeń i warsztatów filmowych) i dr Maciej Białous (socjolog filmu, wykładowca i prelegent).

Zobacz też: Żubroffka się nie odbędzie. Festiwal przeniesiono na następny rok

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup teraz

CENEO.PL

Tcl 55P638

5901292518202

1 690,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Muzotok - Marek Kościkiewicz - zajawka

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie