MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Żubroffka 2021. Organizatorzy festiwalu poszukują licealistów i studentów, którzy zasiądą w jury

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Jerzy Doroszkiewicz
W czerwcu startuje kolejna edycja festiwalu Żubroffka. W jury zasiąść będą mogli młodzi miłośnicy kina.

Tegoroczna, 15. już edycja ŻUBROFFKI odbędzie się od 9 do 13 czerwca w Białymstoku i regionie. To wydarzenie, w ramach którego spotyka się energia wszystkich stron świata, i to spotyka się dosłownie, bo na nasz festiwal specjalnie przyjeżdża grubo ponad setka gości (filmowców, artystów, dziennikarzy, przedstawicieli branży filmowej) z Polski i zza granicy. Symbolem festiwalu jest żubr, którego wygląd co roku się zmienia.

Selekcjonerzy spośród rekordowej ilości – 3500 zgłoszeń z całego świata wyłonili 126 filmów do ośmiu konkursów. Przygotowane będą także specjalne, tematyczne projekcje krótkometrażówek z różnych krajów, w programie są również energetyczne koncerty, spotkania z twórcami, wystawy, panele dyskusyjne oraz warsztaty.

Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród i wyróżnień w każdym z konkursów, przyznawane są nagrody specjalne za najlepszą: Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia oraz Muzykę. Publiczność również przyznaje swoją nagrodę – Dzikiego Żubra.

Do współpracy przy tworzeniu Żubroffki organizatorzy zapraszają licealistów i studentów.

By zostać członkiem młodego jury, wystarczy napisać krótki esej na temat jednego z zaproponowanych przez organizatorów festiwalu filmów.

Esej należy przesłać e-mailem na adres: [email protected] (tytuł maila: ESEJ ŻUBROFFKA 2021) do 12 marca 2021 roku. Tekst nie może przekroczyć 3000 znaków. Pod esejem trzena podać imię, nazwisko i typ szkoły/uczelni. Esej musi być napisany w języku polskim.

Autorki i autorzy trzech najciekawszych prac zasiądą w Jury pod przewodnictwem znanego polskiego krytyka filmowego i wybiorą najlepszy film spośród polskich konkursów 15. edycji MFFK ŻUBROFFKA.

Wcześniej wezmą udział w spotkaniu, podczas którego dowiedzą się, jak analizować filmy na najwyższym światowym poziomie. Spotkanie poprowadzą dr Tomasz Adamski (wykładowca, filmoznawca, prelegent, filmowiec, organizator wydarzeń i warsztatów filmowych) i dr Maciej Białous (socjolog filmu, wykładowca i prelegent).

Zobacz też: Żubroffka się nie odbędzie. Festiwal przeniesiono na następny rok

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego Agnieszka Robótka-Michalska zrezygnowała z kariery aktorskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny