Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Żubr powraca z misją ratowania zagrożonych gatunków. Na puszkach i butelkach pojawi się niedźwiedź, wilk, orzeł, ryś i sóweczka

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Żubr, Strażnik Puszczy, wraca z akcją ratowania zagrożonych gatunków zwierząt. Tym razem będzie chronił 5 gatunków, które znajdą się na puszkach i butelkach piwa: niedźwiedzia, wilka, orła, rysia i sóweczkę. Partnerem tegorocznej edycji jest Białowieski Park Narodowy dla którego Fundusz Żubra dla Przyrody zakupi sprzęt o wartości 1 000 000 złotych, m.in. leśny ambulans terenowy, dron czy laboratorium diagnostyczne do lecznicy dla zwierząt.

Polska przyroda wymaga wsparcia. Te stara się dawać jej marka Żubr, która sponsoruje i opiekuje się Białowieskim Parkiem Narodowym.

W 2019 roku zorganizowano pierwszą edycję akcji "Żubr ratuje życie zagrożonych gatunków". Na puszkach i butelkach Żubra pojawili się wtedy - wilk, ryś i sóweczka. Ponadto marka wsparła kwotą 1 000 000 złotych programy ochronne zagrożonych gatunków prowadzone przez WWF Polska. Jak przyznają przedstawiciele marki, akcja ta spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem.

- Teraz idziemy za ciosem i dajemy miłośnikom Żubra możliwość wsparcia aż 5 gatunków zwierząt, a Fundusz Żubra zakupi sprzęt, który będzie je ratował. Tą akcją realizujemy misję Żubra i przyczyniamy się do ochrony bezcennej polskiej przyrody. Nikt z nas nie chciałby przecież, żeby z polskich lasów bezpowrotnie zniknęły rysie czy niedźwiedzie – przekonuje Radosław Czapczyk, senior brand manager marki Żubr.

Start drugiej edycji akcji poprzedziło powołanie w kwietniu tego roku Funduszu Żubra dla Przyrody, który wsparł finansowo ratowanie płonących torfowisk Biebrzańskiego Parku Narodowego i którego celem jest ochrona dzikiej polskiej przyrody.

Zobacz też:Lidia Piechota w ramach ogólnopolskiej kampanii zwiedzała Podlaskie. Zobacz, jak wyglądała jej podróż (zdjęcia)

A już teraz rusza nowa odsłona kampanii. Jej celem jest uświadomienie Polakom, jak poważna i trudna jest sytuacja zagrożonych gatunków, które są naszymi symbolami narodowymi oraz realna pomoc dla nich. Dlatego też w tym roku Żubr przekaże Białowieskiemu Parkowi Narodowemu sprzęt o wartości 1 miliona złotych, który będzie służył ratowaniu zwierząt zamieszkujących Puszczę Białowieską.

- Ochrona zagrożonych gatunków to zadanie niezwykle odpowiedzialne, ale i trudne. Nie tylko na służbach ochrony przyrody, ale na wszystkich ludziach, spoczywa odpowiedzialność za ich ochronę i ratowanie. My żyjący tu i teraz powinniśmy mądrze chronić przyrodę, tak aby jej walorami mogły się cieszyć także przyszłe pokolenia. Dlatego nam dbającym o zachowanie „pereł” polskiej przyrody zależy na czynnej ochronie gatunków i cieszymy się, że Żubr nas w tym wspomaga! – podsumowuje dr Michał Krzysiak, Dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego.

Bialystok 19 05 2020 biebrzanski park narodowy osrodek rehabilitacji zwierzat fot piotr sawczuk / polskapress

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Grzędach. Tu pomagają zwier...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny