Żubr Białowieża - UKS Sprint Płociczno-Tartak 3:1

pokonał rywali z Płocicznej
pokonał rywali z Płocicznej fot. Ewa Moroz
W meczu otwarcia rozgrywek III ligi LUKS TL Żubr Białowieża przed swoją publicznością wywalczył pierwsze w sezonie zwycięstwo.

Rywalami białowieskiego Żubra w niedzielnym meczu był zespół UKS Sprint Płociczno-Tartak. Faworytem spotkania byli gospodarze - LUKS TL Żubr.

Mecz od samego początku stał na wysokim poziomie, a gra była wyrównana. Pierwszy set spotkania rozpoczął się od prowadzenia gości, którzy dość łatwo zdobyli kilkupunktową przewagę. Mimo zaciętej obrony i walki Żubr, który w końcówce seta nawet wyrównał do stanu 23:23, nie zdołał wygrać tej partii. Uległ zespołowi z Płocicznej 23:25.

Druga odsłona należała do Żubra. Set po emocjonującej walce, ładnej grze na zagrywce, w bloku i obronie, wygrali gospodarze 25:19.

Kolejna partia to zdecydowana przewaga Żubra. Siatkarze gospodarzy dysponowali dobrą zagrywką, którą odrzucili od siatki rywali, nie dając im wielu szans na wyprowadzenie skutecznego ataku. Zespół z Białowieży dobrze też zagrał blokiem. Przy równowadze 19:19 w pole zagrywki wszedł Stefan Ochryciuk i przy jego rewelacyjnym serwisie Żubr wygrał trzeciego seta 25:19.

Ostatnia partia spotkania, podobnie jak dwie poprzednie, należała do Żubra. Białowiescy siatkarze znów zagrali mocną zagrywką. Przy zdecydowanej przewadze 23:17, gospodarze popełnili dwa błędy w ataku i to pozwoliło gościom na poprawienie wyniku (23:20). W tej sytuacji trener Żubra poprosił o czas. Po przerwie na żądanie, zespół z Białowieży szybko zdobył dwa brakujące do zwycięstwa punkty (25:21).

- Było trudniej niż się spodziewałem - mówi Jakub Bokuniewicz trener LUKS TL Żubr Białowieża - Tuż przed ligą graliśmy w Płocicznej turniej. Siatkarze z UKS-u Sprint zrobili od tamtego czasu spore postępy. A ja jestem zadowolony z gry swojego zespołu. Zadowolony jestem z postawy chłopaków, z ich woli walki i zaangażowania, z ich ambicji. W naszej tabeli są cztery zespoły: Żubr, Płociczna, Kolno i Grajewo. A rozgrywki ligowe dopiero się rozpoczynają. Dużo walki przed nami. Postaramy się wygrać wszystko, co jest do wygrania.

Kolejny mecz LUKS TL Żubr zagra u siebie, w Białowieży w niedzielę pierwszego weekendu listopada z zespołem KOSiK Kolno.

Sety: 3:1 (23:25, 25:19, 25:19, 25:21)
Składy:LUKS TL Żubr Białowieża: Małachowski, Ochryciuk, Ignaciuk, Łojewski, Mołs, Czajka, Gabiec (l) oraz Jeżewski, Bokuniewicz
UKS Sprint Płociczna-Tartak: Sadłowski, Paciukanis, Dąbrowski, Chałko, Zaborowski P., Godlewski, Zaborowski K. (l) oraz Kawalek, Giczewski, Aleksandrowicz