Żubr Białowieża - Gim-Net Mońki 3:0

Mateusz Gutowski [email protected] tel. 85 682 23 95
W swoim ostatnim meczu siatkarze Żubra nie mieli większych kłopotów, ze zdobyciem kompletu punktów fot. Mateusz Gutowski
Zawodnicy Żubra odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem nasi siatkarze pokonali drużynę Moniek, a najciekawszy był trzeci set tego spotkania.

W minioną niedzielę LUKS TL Żubr Białowieża podejmował na własnym boisku Gim-Net Mońki. Po meczu duże powody do radości mieli siatkarze Żubra, którzy wygrali to spotkanie 3:0.

Pierwsze dwa sety spotkania nie przyniosły białowieskim kibicom zbyt wielkich dawek emocji. Żubr miał zdecydowaną przewagę, w każdej z partii i nie podlegała ona żadnej dyskusji. W tym czasie siatkarze z Moniek nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z naszym zespołem. Dopiero trzecia partia meczu stała się bardziej wyrównana i mimo licznych problemów, zwycięsko wyszła z niej drużyna z Białowieży.

- Pierwsze dwa sety graliśmy całkiem dobrze - skomentował specjalnie dla "Kuriera Hajnowskiego" Wojciech Gutowski, trener Żubra. - W trzecim secie zagraliśmy trochę słabiej. Przede wszystkim mieliśmy problem ze skończeniem ataku. Pogorszyła się także nasza gra w obronie. Co prawda Mońki cały czas prowadziły dwoma, trzema punktami, ale w końcówce spotkania udało nam się zniwelować tę stratę i cały mecz wygraliśmy.

Kolejny mecz Żubr rozegram szóstego lutego. Na własnym boisku będzie podejmował UKS Centrum Augustów.