Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZSZ 5. Zielone boisko otwarte. Na razie tylko na pokaz [ZDJĘCIA, WIDEO]

Anna Kopeć
Pierwszy symboliczny strzał do bramki oddał prezydent Tadeusz Truskolaski. Ci, którzy o boisko zawalczyli, będą mieli na to szansę nie wcześniej niż we wrześniu. Bo boisko jest na gwarancji...
Pierwszy symboliczny strzał do bramki oddał prezydent Tadeusz Truskolaski. Ci, którzy o boisko zawalczyli, będą mieli na to szansę nie wcześniej niż we wrześniu. Bo boisko jest na gwarancji... Anatol Chomicz
Było przecięcie biało-czerwonej wstęgi, modlitwa i poświęcenie. Ale oficjalne otwarcie boiska nie oznacza, że można z niego korzystać. Najpierw musi ukorzenić się trawa

Wczoraj otwarto pełnowymiarowe trawiaste boisko przy Zespole Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku - zwanym potocznie „szkołą na górce”. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, władze miasta, księża. Były oficjalne przemówienia, cytowano Jana Pawła II, dyrektorka szkoły dziękowała uczniom i okolicznym mieszkańcom osiedla Dziesięciny II, którzy przyczynili się do tej inwestycji.

- Nawet Jagiellonia Białystok nie ma takiego boiska treningowego o nawierzchni trawiastej - zauważył Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. - To boisko zawdzięczacie sobie, własnej aktywności i temu, że bardzo chcieliście je mieć.

Czytaj też:Krywlany. Nie będzie boisk Jagi na Krywlanach

Po przecięciu biało-czerwonej wstęgi obiekt poświęcił ks. Wojciech Łazewski, proboszcz pobliskiej parafii św. Kazimierza. To boisko do piłki nożnej, dlatego na murawie symboliczny rzut karny wykonali prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz nauczyciel wf Andrzej Zięciak. Oba były celne. Były też pokazy taneczne i taekwondo.

Tyle z oficjalnego otwarcia, bo z boiska, przynajmniej na razie, nie bardzo można korzystać.

Zobacz:Jaroszówka na sportowo. Miasto szuka firmy, która zbuduje kompleks [ZDJĘCIA]

- Tylko sporadycznie - zastrzega Izabela Popławska, dyrektorka szkoły przy ul. Antoniuk Fabryczny 40. - Do końca sierpnia boisko jest jeszcze na gwarancji. Do tego czasu powinna ukorzenić się także zasiana trawa i wtedy będzie można w pełni z niego korzystać. Nie chcielibyśmy, by do tego czasu zostało nieopatrzne uszkodzone. Tym bardziej że wymaga jeszcze kilku kosmetycznych poprawek.

Dodaje, że do końca czerwca, czyli do zakończenia roku szkolnego boisko będzie raczej zamknięte. To niezbyt dobra wiadomość dla uczniów. Nieco rozczarowani mówią jednak, że czekali już tak długo, to poczekają jeszcze trochę.

Boisko powstało w ramach budżetu obywatelskiego 2016. Projekt poparło 2186 białostoczan i tym samym zajął I miejsce wśród projektów osiedlowych. Inwestycja kosztowała ponad 455 tys. zł. Czy będą mogli z niej korzystać mieszkańcy? - Na pewno. Opracowujemy właśnie regulamin korzystania z tego obiektu - zapewnia dyrektorka szkoły.
Czy boisko powinno być dostępne dla mieszkańców?

Bernadetta Bakuńska, choreograf

Każde boisko, w jakim miejscu by nie było, jest mieszkańcom potrzebne. Młodzież musi mieć miejsce do trenowania. Zawsze warto inwestować w miejsca, które zachęcają ludzi do aktywności fizycznej.

Marcin Dyga, inżynier

Boisko powstało z inicjatywy obywatelskiej. To mieszkańcy zdecydowali, że potrzebują takiego obiektu właśnie w tym konkretnym miejscu. Później walczyli o nie swoimi głosami. Zatem chyba nie powinno być wątpliwości co do zasadności tego boiska.

Grzegorz Rzotkiewicz, uczeń

Wiele osób jest zainteresowanych korzystaniem z boiska - także z innych szkół i z całego osiedla. Za tym projektem głosowało wielu mieszkańców Dziesięcin, dlatego boisko powinno być dla nich zawsze dostępne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny