ZSR BTPS przegrał ze Spartą 0:3 (wideo)

Białostoczanki nie zdołały ugrać nawet seta w starciu ze stołeczną Spartą
Białostoczanki nie zdołały ugrać nawet seta w starciu ze stołeczną Spartą Fot. Bogumiła Maleszewska
ZSR BTPS Białystok przegrał na własnym parkiecie ze Spartą Warszawa 0:3 i znacznie ograniczył swoje szanse na utrzymanie się w II lidze bez rozgrywania baraży.

Będziemy starać się jeszcze o punkty, gdzie tylko się da, ale ta porażka znacznie krzyżuje nam plany - przyznaje Sebastian Grzegorek, trener BTPS.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała tylko do stanu 12:12. Później przyjezdne osiągnęły przewagę i zakończyły seta do 16.

W drugiej partii Podlasianki prowadziły nawet 18:15, ale od tej chwili zdobyły tylko dwa punkty, a rywalki aż 10 i to one ponownie mogły się cieszyć.

Podobnie było w trzeciej odsłonie, która również zakończyła się triumfem przyjezdnych do 20.

- Za dużo w naszej grze było przestojów. Rywalki popełniały mniej błędów i dlatego tak pewnie zwyciężyły - podsumowuje trener Grzegorek.

Wynik 14. kolejki
Mecz zaległy: ZSR BTPS Białystok - Sparta Warszawa 0:3 (16:25, 20:25, 20:25).
BTPS: Dąbrowska, Kuczyńska, Gosko, M. Korol, Właszczuk, Wójcik, Obacz (libero) oraz Chańko, D. Skrypoczko, M. Skrypoczko, Mojsik, Okruszko.

Program 16. kolejki
24 stycznia: Legionovia - Sparta, AZS Warszawa - ŁKS, Nike - Politechnika, Tomasovia - Jedynka, Start - BTPS.