Zostań gwiazdą pomagania

Materiał informacyjny

Każdy dom i dziecko to inna, niezwykła historia. Często niedostrzegalnie dla świata tworzą się niezwykłe opowieści o bólu, nadziei i miłości. Tak wygląda codzienność podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”.

Kuba mieszka w Janowie. Jest nadzwyczajnie zdolnym, radosnym chłopcem uwięzionym w niesprawnym ciele. Fundacja zebrała środki na zakup sprzętu pozwalającego na sterowanie komputerem za pomocą oczu. Oby cieszył się nim jak najdłużej, a rodzina jak najdłużej cieszyła się uśmiechem Kuby.

Krzysiowi z Czarnej Białostockiej dawano najwyżej rok życia. Dzięki codziennej pomocy lekarzy i pielęgniarek przez ponad 3,5 roku wypełniał radością i pięknymi wspomnieniami dom dziadków, którzy się nim opiekowali.

Gdy mama Oliwii była w ciąży, w wypadku zginął jej mąż. Dziewczynka mieszkająca w Kolnie przyszła na świat przedwcześnie, razem ze zdrową siostrą bliźniaczką. Porażenie mózgowe i niewydolność oddechowa to dramatyczna diagnoza. Ale Oliwia jest uśmiechnięta, otoczona miłością mamy, która dzięki specjalistycznemu sprzętowi wykonuje przy niej podstawowe czynności.

Maksymilian codziennie przechodzi ataki padaczki. Pięknymi oczami wodzi za kolorowymi balonami w swoim domu w Starych Kostrach. Odwiedzająca go regularnie fizjoterapeutka zawsze najpierw przytula chłopczyka, by chciał z nią pracować. Dzięki rehabilitacji Maks może ruszać nóżkami w rytm muzyki, którą uwielbia.

Jerzyk, cudowny chłopczyk z Białegostoku, zmarł jadąc nad morze, które miał zobaczyć po raz pierwszy. W drodze powrotnej mama nie wypuszczała go z objęć. Mimo krótkiego czasu, jaki im dano, spędzili ze sobą wiele cudownych chwil. W ostatnich miesiącach życia synka, a także po jego śmierci mama mogła liczyć na wsparcie medyczne, psychologiczne, duchowe i socjalne.

Fundacja „Pomóż Im” prowadząc domowe hospicjum dla dzieci opiekuje się trzydziestoma nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami z województwa podlaskiego. Na pomoc mogą liczyć 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie mają tyle czasu, co Ty. 1 % Twojego podatku to kolejna minuta, miesiąc, rok ich wspólnego szczęścia.

W 2020 roku można zostać Gwiazdą Pomagania. To takie proste.
obrazek

KRS 0000 288 520

Wideo

Dodaj ogłoszenie