Znów przegrały. Żubry Białystok-MKS Dąbrowa Górnicza 80:91 (zdjęcia i wideo)

Piotr Brzozowski rozegrał dobry mecz, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa
Piotr Brzozowski rozegrał dobry mecz, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Cztery mecze i cztery porażki - to dorobek w I lidze Żubrów Białystok. Tym razem koszykarze Marka Kubiaka przegrali 80:91 z MKS Dąbrowa Górnicza.

Tym razem jednak pogromu nie było i Żubry podjęły walkę. Faworyzowani goście zlekceważyli trochę przeciwnika i białostoczanie szybko wykorzystali to. Momentami gospodarze prowadzili nawet kilkunastoma punktami, a wyrównana walka trwała aż do połowy czwartej kwarty.

Wtedy, wygrywając 72:70, koszykarze z Białegostoku przestali trafiać i raz po raz tracili piłkę. W przeciągu kilku minut nie powiększyli swego dorobku i szybko przegrywali 72:82. Na dodatek za pięć przewinień z parkietu zeszli Mariusz Rapucha, Arkadiusz Zabielski i Michał Zalewski, a Piotr Brzozowski doznał urazu stawu skokowego. Bez kluczowych graczy nie można było myśleć o odwróceniu losów potyczki.

Wyniki:

Żubry Białystok - MKS Dąbrowa Górnicza 80:91 (31:20, 22:32, 14:11, 13:28).
Żubry: Kulikowski - 18 punktów, Zabielski - 15, Brzozowski - 15, Rapucha - 11, Zalewski - 10, Kaczanowski - 6, Stolarz - 3, Szczepiński - 2, Kaźmierczyk - 0.

Górnik Wałbrzych - Big Star Tychy 89:91, MOSiR Krosno - Siarka Tarnobrzeg 57:76, Sudety Jelenia Góra - Start Lublin 67:64, Znicz Basket Pruszków - AZS Politechnika Warszawska 91:75, AZS AWF Katowice - ŁKS Łódź 74:85, Spójnia Stargard Szczeciński - Zastal Zielona Góra 82:89 po dogrywce.
1. Dąbrowa Górnicza 4 8 308:273
2. Spójnia 4 7 347:300
3. Zastal 4 7 307:273
4. Siarka 4 7 319:290
5. Znicz 4 7 322:294
6. Sokół 4 7 330:313
7. Sudety 4 7 305:298
8. ŁKS 4 6 334:298