Znicz Basket Pruszków - Żubry Białystok 78:77

Sylwia Kowalczyk
Jędrzej Jankowiak w decydującym momencie zmarnował rzut wolny
Jędrzej Jankowiak w decydującym momencie zmarnował rzut wolny Fot. Anatol Chomicz
Znicz Basket Pruszków przerwał zwycięską serię Żubrów Białystok w I lidze. Podlasianie, którzy wygrali cztery ostatnie spotkania, po zaciętym boju przegrali na wyjeździe 77:78.

Jeszcze kilkanaście sekund przed końcem podopieczni trenera Marka Kubiaka, po rzucie osobistym Jędrzeja Jankowiaka, prowadzili 77:76. Pruszków ma jednak Janavora Weatherspoona, który zapewnił gospodarzom zwycięstwo.

Dużo jest ich winy

Ale wcale nie musiało się tak skończyć, bo ostatnie słowo należało do Żubrów. Artur Bajer miał piłkę. Niestety, nie trafił. A wcześniej gdyby Jankowiak lepiej rzucał osobiste (na osiem prób celne miał zaledwie trzy), to białostoczanie mogliby cieszyć się z triumfu.

- Było blisko. Przegrana boli, ale nie załamie nas - mówi opiekun białostoczan. - Dużo w tej porażce jest naszej winy. Nie trafiliśmy trzynastu rzutów osobistych, a w samej czwartej kwarcie nie wykorzystaliśmy dwóch stuprocentowych sytuacji. Trudno mieć pretensje do zespołu. Graliśmy do ostatniej sekundy z rywalem bardzo dobrym personalnie. Znicz wzmocnił się jeszcze Sławomirem Nowakiem, który zdobył 14 punktów - dodaje szkoleniowiec.

A białostoczanie musieli radzić sobie bez Arkadiusza Zabielskiego. Skrzydłowy, który ma problemy z mięśniami brzucha, do Pruszkowa pojechał, ale na rozgrzewce przed meczem poczuł ból. Trener zadecydował, że Zabielski nie wystąpi.

Szczęście Znicza

Początek starcia należał do gospodarzy. Znicz prowadził 6:2, 10:5, 13:7. Białostoczanie szybko jednak doszli rywala i dotrzymywali pruszkowianom kroku. Na przerwę nasi koszykarze schodzili, prowadząc 38:35.

- Znicz miał w końcówce dużo szczęścia. My walczyliśmy przez całe spotkanie. Szkoda że się nie udało - kończy trener Kubiak.