bill
Znamy rywala Polaków w półfinale mistrzostw Europy. Słowenia wyeliminowała Rosję! Karolina Misztal/Polska Press
Reprezentacja Słowenii, a więc jednego z kraju-gospodarza mistrzostw Europy, będzie rywalem Polski w półfinale mistrzostw Europy. W wypełnionej słoweńskimi kibicami hali w Lublanie gospodarze wygrali z Rosją 3:1.

Zwycięstwo Słowenii nad Rosją sensacją nie jest, ale niespodzianką już tak. To ustępujący mistrz Europy był faworytem ćwierćfinałowej potyczki i spodziewanym rywalem Polaków w półfinale. Jednak w ćwierćfinale nie sprostali gospodarzom. Po wyrównanych dwóch setach to oni jednak przegrywali 0:2. W kolejnym w grę Słowenii wkradło się rozluźnienie i oddała większość partii bez walki. W czwartym secie, wspierani kilkoma tysiącami rodaków ograli Rosję do 21.

Do starcia Słowenii z Polską dojdzie w czwartek o godz. 20.30 w Lublanie. Transmisja w TVP 1, TVP Sport, Polsacie Sport i Super Polsacie.

Obie drużyny grały ze sobą na początku sierpnia w kwalifikacjach olimpijskich. W ostatnim meczu w Gdańsku Biało-Czerwoni wygrali 3:1. Trudny dla nich był zwłaszcza początek starcia. W kluczowych momentach wiatru w żagle nabrał Wilfredo Leon, który podczas trwającego turnieju także często ma momenty, w których jest nie do zatrzymania.

Inna sprawa, że reprezentacja Słowenii dała się Polsce we znaki w dwóch poprzednich edycjach mistrzostw Europy. W 2017 r. Słowenia wyeliminowała Biało-Czerwonych w barażach o ćwierćfinał, natomiast w 2015 r. pokonała ich w ćwierćfinale.

Słowenia - Rosja 3:1 (25:23, 25:22, 21:25, 25:21)

Maciej Muzaj: Przeprowadzka do Lublany nie będzie problemem