MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znamy już najlepszych lekarzy, stomatologów, pielęgniarki i przychodnie roku 2014

Urszula Ludwiczak
Laureaci i uczestnicy naszego tegorocznego plebiscytu podczas gali rozdania nagród w Auli Magna Pałacu Branickich. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy!
Laureaci i uczestnicy naszego tegorocznego plebiscytu podczas gali rozdania nagród w Auli Magna Pałacu Branickich. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy! A. Chomicz
W piątek (28 listopada) wręczyliśmy statuetki i dyplomy dla laureatów naszego plebiscytu. Na swoich ulubionych medyków i placówki oddaliście Państwo ponad 16 tysięcy głosów!

Mirosław Rogalski, ortopeda z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, dentystka Iwona Wilińska z NZOZ Stomatologia dr Knaś, pielęgniarka Małgorzata Weryk z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego oraz Twój Lekarz Rodzinny z ul. Zagumiennej - to właśnie oni otrzymali najwięcej Państwa głosów w naszym tegorocznym plebiscycie na najlepszych lekarzy, pielęgniarki i przychodnie rodzinne. Wszyscy zdobywcy pierwszych miejsc pracują w Białymstoku.

Dr Mirosław Rogalski z małymi pacjentami ma do czynienia już od 25 lat. - Specjalizuję się w zakresie ortopedii zabiegowej, moja praca nie byłaby możliwa bez koleżanek i kolegów z kliniki, którym bardzo dziękuję za współpracę - mówił podczas gali nasz laureat. Dziękował też za głosy i uznanie pacjentów.

Stomatolog Iwona Wilińska w zawodzie pracuje od 10 lat. Cieszy ją uznanie pacjentów. - To praca, która zajmuje dużo czasu, dlatego dziękuję też mojej rodzinie za wyrozumiałość - mówiła nasza laureatka.

Małgorzata Weryk to pielęgniarka, specjalizująca się w anestezjologii i intensywnej terapii, z 15-letnim stażem. Od początku związana była z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym. - Dziękuję tym, co na mnie głosowali i moim najbliższym, a także współpracownikom, którzy na co dzień pomagają mi dbać o pacjentów - mówiła Małgorzata Weryk.

NZOZ Twój Lekarz Rodzinny prowadzony przez lekarki Anetę Zabielską-Drągowską, Annę Majewską zdobył największe uznanie pacjentów. - Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w nas wierzyli i wspierali od początku, bo poradnia istnieje dopiero dwa lata - mówiła podczas gali Anna Majewska (na zdj. z prawej strony).

W pierwszej trójce najlepszych lekarzy znaleźli się też Ryszard Przerwa (II miejsce), specjalista psychiatra z Augustowa i Jacek Jaromin (III miejsce), specjalista angiolog z Białegostoku.

Wśród stomatologów drugie miejsce zajął Bartosz Bagiński z Białegostoku (na zdj. osoba reprezentująca Pana Bartosza Bagińskiego), a trzecie - Renata Dąbrowska z Grajewa (na zdjęciu z prawej strony).

W kategorii Pielęgniarka/Położna Roku drugie miejsce zajęła Małgorzata Pawilcz z przychodni w Michałowie (na zdj. po środku), a trzecie - Bożena Sołowiej z Białegostoku (na zdj. z prawej strony).

Wśród przychodni rodzinnych w pierwszej trójce ulokowały się natomiast jeszcze Poradnia Lekarza Rodzinnego Agnieszka Gosk z Białegostoku i Przychodnia "Na Klonowej" z Suwałk.

- Wszyscy pracujemy na rzecz naszych pacjentów - mówiła podczas gali Joanna Szeląg z białostockiego oddziału Kolegium Lekarzy Rodzinnych. - Oni to doceniają, a w tego typu plebiscycie mają szansę powiedzenia tego głośno.

- Wielu z laureatów to absolwenci naszej uczelni - cieszył się prof. Zenon Mariak, prorektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. - A wszyscy pracują zgodnie z nakazem sumienia, taki plebiscyt pokazuje, że ktoś to dostrzegł.

W tegorocznym plebiscycie wzięło udział 24 lekarzy różnych specjalności, 10 stomatologów, 9 pielęgniarek i położnych oraz 13 placówek medycyny rodzinnej. Otrzymaliśmy ponad 11 tysięcy SMS-ów i ok. 600 kuponów. W tym roku po raz pierwszy na swojego faworyta można było głosować klikając w Internecie. W ten sposób otrzymaliśmy niemal 5 tysięcy Waszych głosów.

- W powszechnym narzekaniu, zgiełku, często umyka to, co najważniejsze - mówił podczas gali Piotr Wąsikowski, redaktor naczelny Kuriera Porannego. - Te SMS-y, kupony i klikanie w internecie to dowód na to, że pacjenci pamiętają, że niesiecie państwo w sobie serce.

Zdobywcy pierwszych miejsc oprócz uznania pacjentów, statuetek i dyplomów otrzymali też sztabki złota od partnera naszego plebiscytu - Mennicy Wrocławskiej. O doznania smakowe podczas wieczornej gali zadbała zaś firma Kajar.

Tak głosowaliście na najlepszych - wyniki

Wyniki w kategorii Lekarz Roku 2014 dostępne są tutaj
Wyniki w kategorii Stomatolog Roku 2014 dostępne są tutaj
Wyniki w kategorii Pielęgniarka/Położna Roku 2014 dostępne są tutaj
Wyniki w kategorii Przychodnia Rodzinna Roku 2014 dostępne są tutaj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny