Złote Klucze 2011: Barbara Kudrycka, Dawid Frąckiewicz,...

  Złote Klucze 2011: Barbara Kudrycka, Dawid Frąckiewicz, Marek Twardowski i Marek Waszkiel (zdjęcia, wideo)

  (ak)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Od lewej: Marek Waszkiel, Barbara Kudrycka, Dawid Frąckiewicz i menedżerka Marka Twardowskiego odebrali nagrody

  Od lewej: Marek Waszkiel, Barbara Kudrycka, Dawid Frąckiewicz i menedżerka Marka Twardowskiego odebrali nagrody ©Andrzej Zgiet

  To ludzie o wyjątkowej osobowości i charyzmie. Nominowanych zaprosiliśmy do sali Hotelu Branicki. Nagrody Kuriera Porannego zostały przyznane już po raz czternasty.
  Od lewej: Marek Waszkiel, Barbara Kudrycka, Dawid Frąckiewicz i menedżerka Marka Twardowskiego odebrali nagrody

  Od lewej: Marek Waszkiel, Barbara Kudrycka, Dawid Frąckiewicz i menedżerka Marka Twardowskiego odebrali nagrody ©Andrzej Zgiet

  [galeria_glowna]

  Barbara Kudrycka, Dawid Frąckiewicz, Marek Twardowski i Marek Waszkiel to laureaci prestiżowego wyróżnienia Kuriera Porannego.

  Złote Klucze 2011 zostały przyznane w czterech kategoriach. Tytuł Człowieka Roku zdobyła prof. Barbara Kudrycka - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zreformowała szkolnictwo wyższe. Uczelnie otrzymały więcej autonomii, studenci zyskali nowe prawa, szanse i przywileje. Wydała walkę uczelnianemu nepotyzmowi. To też najbardziej rozpoznawalny podlaski polityk. Jej zwycięstwo w ostatnich wyborach było przytłaczające.

  W nowej, wprowadzonej w tym roku kategorii - Projekt Roku - nagrodziliśmy Dawida Frąckiewicza - koordynatora społecznej akcji dumny Białystok. Zakochany w Białymstoku i ludziach, którzy tu mieszkają. Dzięki jego zapałowi nasze miasto znalazło się na planszy Monopoly. Nie usiedzi w miejscu, cały czas w ruchu. Niemal wszystko czego się dotknie okazuje się sukcesem.

  W kategorii Sport Złote Klucze zdobył Marek Twardowski - mistrz świata w kajakarstwie rozgrywanych w węgierskim Szeged. Nie jest trudno osiągać sukcesy, kiedy zdrowie dopisuje i wszystko jest z górki. Ale być mistrzem, kiedy wielu wróży koniec kariery, to już wielka sztuka. Lekarze postawili krzyżyk na jego dalszej karierze, a on wbrew wszystkiemu wrócił i został mistrzem świata.

  W kategorii Sztuka nagrodę otrzymał Marek Waszkiel - dyrektor Białostockiego Teatru Lalek. Krytyk, widz, twórca, w ostatnich latach także sprawny menadżer, ale przede wszystkim wielki przyjaciel teatru. Inicjator wielu znaczących międzynarodowych projektów.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  redakcja online

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo