Złote Klucze 2010. Cicha, Probierz, studenci PB, Truskolaski...

  Złote Klucze 2010. Cicha, Probierz, studenci PB, Truskolaski laureatami. DJ Dtekk ma Nagrodę Czytelników

  (ak)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Laureaci tegorocznych Złotych Kluczy

  Laureaci tegorocznych Złotych Kluczy ©fot. Wojciech Oksztol

  Cztery kategorie i aż ośmiu laureatów. W Pałacu Branickich właśnie rozdano statuetki Złotych Kluczy. Nagrodę specjalną odebrał Jędrzej Dondziło, znany jak DJ Dtekk.
  Laureaci tegorocznych Złotych Kluczy

  Laureaci tegorocznych Złotych Kluczy ©fot. Wojciech Oksztol

  [galeria_glowna]

  Złote Klucze pierwszy raz przyznaliśmy w 1999 roku. Nadal przyświeca nam ta sama idea - promujemy ludzi nieprzeciętnych. Statuetki trafiły do prawdziwych osobowości, które poświęcają się swoim pomysłom na życie i pracę bez reszty. Kandydatów do tej nagrody wytypowaliśmy w czterech kategoriach.

  Człowiekiem Roku został Tadeusz Truskolaski, który w ubiegłym roku zdobył ogromne poparcie białostoczan w wyborach na prezydenta miasta.

  W kategorii Sport nagrodę przyznano Michałowi Probierzowi - trenerowi Jagiellonii Białystok. Dzięki niemu żółto-czerwoni zdobyli m.in. Puchar i Superpuchar Polski.

  Złote Klucze w kategorii Nauka przypadły grupie pięciu studentów Politechniki Białostockiej. Wojciech Głażewski, Emil Błoński, Piotr Ciura, Szymon Zimnoch i Bartosz Solnik skonstruowali robota Magma. Wzięli udział w międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich w USA. Zajęli trzecie miejsce.

  W kategorii Sztuka statuetka Złotych Kluczy trafiła do Karoliny Cichej - wokalistki, multiinstrumentalistki, aktorki i kompozytorki w jednej osobie.

  Jednak to nie był koniec nagród tego wieczoru. W tym roku była jeszcze jedno szczególne wyróżnienie. Przyznali je Czytelnicy "Kuriera Porannego" w głosowaniu sms-owym. Nagrodę Czytelników otrzymał DJ Dtekk, czyli Jędrzej Dondziło - główny organizator najciekawszego na Podlasiu festiwalu muzycznego Białystok Up To Date.

  Swoim występem wieczór uświetnił Janusz Radek.

  Wywiady z laureatami przeczytasz w poniedziałkowym papierowym wydaniu Kuriera Porannego.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (14)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (14) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo