Podlascy przedsiębiorcy wybierali ich już siódmy raz - Menedżerów Roku. Liderów firm, którzy dzięki swoim osobowościom, kreatywności i umiejętnościom dostosowywania przedsiębiorstw do nowych wyzwań tworzą filary gospodarki regionu. Wygrywa jeden (w tym roku jedna), ale dziękujemy wszystkim za to, że są i zostawiają po sobie tak cenny ślad.

ADAM BYGLEWSKI, WICEPREZES ADAMPOL SA, ZAŚCIANKI K. BIAŁEGOSTOKU

Za konsekwencję w prowadzeniu potężnej firmy, którą założył w 1989 roku, umiejętność wytyczenia jej strategii dalszego rozwoju (wejście koreańskiego kapitału), zainteresowanie czynnikami pozafinansowymi (strategia rozwoju CSR, działalność Fundacji ERA), współpracę z nauką, imponującą internacjonalizację działań oraz promowanie jakością usług i rozmachem działań najlepszych wzorców przedsiębiorczości.

ZBIGNIEW KALINOWSKI, PREZES OSM PIĄTNICA, PIĄTNICA

Twórca sukcesu OSM Piątnica należącej do czołówki polskiego przemysłu mleczarskiego. Realizator wzorca spółdzielni mleczarskiej i przedsiębiorstwa branży rolno-spożywczej. Promotor gospodarki woj. podlaskiego i szanowany reprezentant biznesu Ziemi Łomżyńskiej. Umiejętnie wprowadza najnowsze technologie i rozwiązania z zakresu B+R - marka Piątnica jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich marek spożywczych.

JACEK KUCHAREWICZ, PREZES METAL-FACH, SOKÓŁKA

Zatrudnia ponad 650 osób w firmie, której podstawowa produkcja to maszyny rolnicze. Ponad połowa jest eksportowana do krajów na całym świecie. I to właśnie z Metal-Fachu pochodzi pierwsza przyczepa rolnicza, która uzyskała homologację europejską - pozwala to na bezpośrednią rejestrację pojazdów kategorii R, S, T i C we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. W latach 2015 - 2016 Metal-Fach uruchomił produkcję naczep do ciągników siodłowych (TIR-y) z zastosowaniem najnowszych technologii i uruchomieniem własnego laboratorium.

HENRYK OWSIEJEW, PRZEWODNICZĄCY RADY NADZORCZEJ MALOW, SUWAŁKI

Od wielu lat kieruje firmami słynącymi z produkcji wysokiej jakości mebli metalowych i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Współuczestniczy w życiu gospodarczym Suwałk jako członek Rady Gospodarczej, jest członkiem konwentu Business Centre Club, Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości, przewodniczącym Rady Programowej Parku Naukowo- Technologicznego Polska- Wschód. Za swoją działalność otrzymał wiele nagród.