Uroczysta gala Złotej Setki Przedsiębiorstw 2014 województwa podlaskiego odbyła się w czwartek w Pałacu Branickich w Białymstoku.

- Cieszę się, że moja praca została doceniona - mówi Antoni Stolarski, prezes białostockiej firmy SaMASZ. - 31 lat temu, kiedy założyłem firmę, wszystko musiałem robić sam, było ciężko. Dziś firma produkuje ponad 200 modeli maszyn,  a marka SaMASZ jest ceniona nie tylko w Polsce.

W tegorocznym rankingu Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw „Kuriera Porannego” Antoni Stolarski został uhonorowany tytułem Menedżera Roku. Spośród 10 kandydatur, zgłoszonych przez podlaskie organizacje biznesowe i instytucje okołobiznesowe, jego nazwisko wskazali członkowie zarządów 500 największych podlaskich firm.

Na czwartkowej gali nagród było oczywiście o wiele więcej. Od 12 lat - bo tyle już razy „Kurier Poranny” opracowuje ranking Złotej Setki - wiadomo, że jest to święto podlaskiego biznesu. Wyłaniamy bowiem wtedy największe, najlepsze i najbardziej dynamicznie rozwijające się podlaskie firmy oraz najlepszych menedżerów.

Spotkanie to również okazja, by porozmawiać o biznesie. W czwartek Aldona Leszczyńska-Mikulska z kancelarii Wardyński i Wspólnicy radziła, jak przekuć sukcesję w firmie w jej sukces, Rafał Benecki, ekonomista ING Banku Śląskiego, przedstawił prognozy dla Polski i świata na najbliższy rok, a Maciej Perkowski, prodziekan wydziału prawa na UwB, przekonywał, ze warto stawiać na współpracę nauki i biznesu.

Czwartkowa uroczystość odbyła się w auli Pałacu Branickich, którą udostępnił nam Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

W poniedziałek specjalny dodatek o rankingu

 

Laureaci Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw Kuriera Porannego

 

Firma Roku 2014: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Telka z Białegostoku

Menedżer Roku 2014: Antoni Stolarski, prezes i założyciel białostockiej firmy SaMASZ

Debiut Roku 2014: Promostal z  Czarnej Białostockiej

Awans Roku: Meliorex z Raczek 

Największa dynamika wzrostu zatrudnienia: Genata z Choroszczy

Największy wzrost zatrudnienia w woj. podlaskim: Danwood z Bielska Podlaskiego

Największy Pracodawca w woj. podlaskim: Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa

Największy zysk netto 2014: Grupa Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego

Największy przychód w 2014 roku: Grupa Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego

setka