Ta informacja może elektryzować miłośników nowinek motoryzacyjnych: szykuje się I Zlot Aut Elektrycznych w Białymstoku. Jedną z atrakcji będzie możliwość obejrzenia legendarnej Tesli. Jednej albo nawet kilku.

- Aut elektrycznych na naszych ulicach systematycznie przybywa. A my, kierowcy elektryków, momentalnie wyłapujemy wzrokiem inne auta elektryczne mijane na drodze. Widujemy się w przelocie, pozdrawiamy, czekając na zmianę świateł. Czas się spotkać, poznać, wymienić doświadczeniami i przekonać się, ilu tak naprawdę nas jest - zachęca Tomasz Płoński z firmy Elektro Alex, która jest organizatorem spotkania użytkowników i miłośników pojazdów elektrycznych. - Właśnie dlatego wpadliśmy na pomysł zorganizowania I Zlotu Aut Elektrycznych w Białymstoku.

Impreza będzie miała miejsce w niedzielę 26 sierpnia br. Rozpocznie się o godzinie 11.30 na parkingu przy Stadionie Miejskim w Białymstoku (ul. Słoneczna 1). Spod stadionu kawalkada aut elektrycznych ruszy w kierunku ul. Przędzalnianej - na parking pod firmą Alex, gdzie w atmosferze pikniku będzie można porozmawiać o problemach elektromobilności w regionie.

Zlot będzie także okazją do obejrzenia wielu elektrycznych atrakcji. M.in. samochodów marki Tesla, elektrycznych autobusów, jednośladów. Osprzętu do elektrycznych pojazdów.

Czytaj też: Już milion Barracud z białostockiej firmy Alex wtryskuje autogaz na świecie

Spółka Alex Elektro
jest dywizją firmy Alex Sp. z o.o., utworzoną na fali rosnącego zainteresowania mobilnością elektryczną. Wychodząc naprzeciw trendom e-mobilności firma-marka powołała w 2015 roku zespół specjalistów z doświadczeniem w tworzeniu układów elektronicznych i budowaniu pojazdów elektrycznych. Elektro Alex dysponując bogatym zapleczem technicznym i własnym parkiem maszynowym realizuje projekty związane z branżą e-mobility. Zajmuje się produkcją i sprzedażą elementów smart city, inteligentnej małej architektury, oświetlenia autonomicznego, ładowarek pojazdów elektrycznych.
Spółka w tym roku uczestniczyła w rankingu Innowacje Kuriera Porannego prezentując własną małą architekturę z wykorzystaniem OZE (osobą odpowiedzialną za te innowację w firmie był Tomasz Płoński, jej kierownik.)