Zimowe Igrzyska Młodzieżowe. Białostoczanka Hanna Popko najlepsza z Polek

(mark)
Hanna Popko (druga z prawej) po ślubowaniu w Polskim Komitecie Olimpijskim
16-letnia białostoczanka Hanna Popko uczestniczyła ostatnio w Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach w Lozannie. Narciarka zaprezentowała się bardzo dobrze, a w biegu na 15 kilometrów była najlepsza z Polek.

W pierwszym dniu zmagań narciarze rywalizowali w ski crosie. Z grona ponad 80 narciarek kwalifikacje przebrnęła trzydziestka, a wśród nich Hanna Popko, która była 24. Niestety, w półfinale białostoczanka była szósta i ostatecznie zawody ukończyła na 18. pozycji.

Drugim startem Hanny Popko były biegi sprinterskie. W kwalifikacjach na 23 miejscu bieg ukończyła białostoczanka. W dalszej rywalizacji Hania odpadła w ćwierćfinałach i ostatecznie znów zajęła 18. miejsce. Finał biegów sprinterskich wygrała reprezentantka Szwajcarii - Siri Wigger.

Najlepiej Hanna Popko zaprezentowała się w biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym, w którym była najszybsza z Polek. Popko zajęła 18 miejsce tracąc do mistrzyni 1:17.3 minuty. Wygrała Szwedka Maerta Rosenberg z czasem 14:15.7. Na drugim miejscu uplasowała się Szwajcarka Siri Wigger ze stratą 12,7 sekund, a na najniższym stopniu podium Amerykanka Kendall Kramer ze stratą 20,6 sekundy.

Materiał oryginalny: Zimowe Igrzyska Młodzieżowe. Białostoczanka Hanna Popko najlepsza z Polek - Gazeta Współczesna

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.