Zima 2018/2019. Pogoda na zimę. Jaka będzie zima? Prognoza...

  Zima 2018/2019. Pogoda na zimę. Jaka będzie zima? Prognoza długoterminowa. Kiedy spadnie śnieg i będą mrozy? [18.10.2018]

  mac, aip

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Pogoda na zimę 2018/2019. Jaka będzie zima? Prognoza długoterminowa. Kiedy spadnie śnieg i zaczną mrozy? 18.10.2018

  Pogoda na zimę 2018/2019. Jaka będzie zima? Prognoza długoterminowa. Kiedy spadnie śnieg i zaczną mrozy? 18.10.2018 ©pixabay

  Jaka będzie pogoda na zimę 2019? Sprawdź prognozy podawane przez synoptyków. Niektórzy zapowiadają, że najbliższa zima będzie zimą stulecia. Kiedy spadnie śnieg i zaczną mrozy? Na kiedy szykować ciepłe ubrania? Sprawdź aktualne prognozy pogodowe na październik i listopad oraz zimę 2018/2019. 18.10.2018
  Pogoda na zimę 2018/2019. Jaka będzie zima? Prognoza długoterminowa. Kiedy spadnie śnieg i zaczną mrozy? 18.10.2018

  Pogoda na zimę 2018/2019. Jaka będzie zima? Prognoza długoterminowa. Kiedy spadnie śnieg i zaczną mrozy? 18.10.2018 ©pixabay

  Aktualizacja 18.10.2018. Październik jest naprawdę słoneczny. Czy taka aura utrzyma się w listopadzie i grudniu? Dowiedz się, jaka będzie zima 2018/2019. Kiedy spadnie śnieg oraz przyjdą mrozy?

  Pogoda na zimę 2018/2019. Jaka będzie zima? Prognoza długoterminowa - kiedy spadnie śnieg i zaczną mrozy? [10.11]  Czy czeka nas zima stulecia? Nie można tego jednoznacznie stwierdzić, choć prognozy pogody na zimę 2018/2019 bywają różne.
  Np. wg MeteoGroup Polska nadchodząca zima może być chłodniejsza i mroźniejsza niż zwykle. Z kolei serwis World Climate opublikował dane, zgodnie z którymi od grudnia 2018 do lutego 2019 ma dominować pogoda wyżowa.

  Sprawdź także: Kiedy zmiana czasu na zimowy 2018? Jak przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy? 29.09.2018

  Jaka jest długoterminowa pogoda na zimę? Kiedy chwyci pierwszy mróz? Warto wiedzieć wcześniej i odpowiednio się przygotować, a także wzmocnić odporność.


  Czy to będzie zima stulecia? Prognozy są różne

  W ostatnich latach w województwie podlaskim ta pora roku była stosunkowo łagodna. Zwykle mróz chwytał w grudniu lub styczniu i trzymał przez kilka tygodni. Większość zimy nie była jednak bardzo sroga. Stosunkowo łagodnie było na przełomie 2017 i 2018 roku, gdy w Podlaskiem nie spadło dużo śniegu, a średnia temperatura w ciągu 3 miesięcy nie przekraczała -10 stopni Celsjusza. Mocno przymroziło pod koniec lutego, z kolei grudzień i styczeń były - jak na zimę - ciepłe.

  ZOBACZ TEŻ: Pogoda na październik 2018. Prognoza pogody na jesień. Deszczowo i ponuro? Sprawdź, jaka będzie pogoda!


  Pogoda na zimę długoterminowa 2018/2019. Jaka będzie zima? Szykuje się zima stulecia? [Prognoza pogody na zimę]  Nagły przeskok temperatury nastąpił w Polsce wraz z nadejściem jesieni. Z ponad 20 stopni Celsjusza w ciągu dnia kreski termometrów wskazały nagle kilkanaście, a wieczorem poniżej 10 stopni. Kilka razy nad ranem chwycił nawet mróz. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, pierwszych minusowych temperatur spodziewać się możemy już w następnym miesiącu.

  Pogoda na zimę 2018/2019. Kiedy spadnie śnieg? To będzie zima stulecia?

  Znaczne ochłodzenie z towarzyszącymi opadami deszczu ma nastąpić w listopadzie, który będzie początkiem zimowej aury. Według prognozy Meteo France szczyt wyżowej pogody ma przypaść na okres listopad-styczeń. Co to znaczy? Szybsze nadejście zimy z temperaturami niższymi niż zwykle.  Meteorolodzy podkreślają, że długoterminowa prognoza pogody obarczona jest dużym ryzykiem pomyłki, a przewidywania niekoniecznie dadzą ostateczną odpowiedź na pytanie jaka będzie zima 2018/2019.

  Pogoda na zimę 2018/2019. Kiedy spadnie śnieg i zaczną mrozy? Szykuje się zima stulecia  Jesień i zima to czas, który dostarcza nam w dużej mierze pięknych widoków. Jednakże częściej jest to okres, tak nieprzyjemny dla wielu z nas, pełen jesiennej słoty i zimowej szarugi. Niska temperatura, deszcz, śnieg, zimny wiatr i brak słońca, czyli typowe i naturalne dla naszej szerokości geograficznej zjawiska o tych porach roku sprawiają, że poranne wstawanie, a następnie wykonywanie codziennych obowiązków wymaga od nas zdecydowanie więcej siły woli, niż ma to miejsce wiosną czy latem.

  Co powinniśmy zrobić, aby poradzić sobie w takiej sytuacji? Jeśli nasz stan przygnębienia już wystąpił i jest zaawansowany, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza, np. rodzinnego lub psychiatry. Typowym zaleceniem będzie fototerapia czyli ekspozycja na tak zwane światło widzialne (białe lub zielone). W praktyce stosuje się specjalne lampy emitujące światło o natężeniu co najmniej 5-10 razy większym niż zwykła domowa żarówka (światło to ma imitować promienie naszej gwiazdy - Słońca). Zazwyczaj terapia światłem przynosi doskonałe efekty i skraca czas trwania depresji sezonowej, która na szczęście i tak sama mija w okolicy marca lub kwietnia.

  Gdyby Polska jednostronnie zrezygnowała ze zmiany czasu, mogłoby to stanowić spore utrudnienie

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Białystok w latach 60-tych i teraz. Zobacz, jak bardzo zmieniło się nasze miasto

  Białystok w latach 60-tych i teraz. Zobacz, jak bardzo zmieniło się nasze miasto

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka