Zielone Dojlidy. To tu powstaje osiedle apartamentów dla osób szukających spokoju w mieście

Materiał informacyjny ROGOWSKI-DEVELOPMENT sp. komandytowa
Zdecydowana większość osób, które poszukują dziś swojego M, decyduje się na kupno mieszkania na przedmieściach. Tym bardziej, jeśli życie na obrzeżach miasta umożliwia swobodne funkcjonowanie i bezproblemowe przemieszczanie się po aglomeracji. Tak jest w przypadku osiedla Apartamenty Zielone Dojlidy, czyli jednej z najnowszych inwestycji grupy kapitałowej Rogowski Development.

Dziś Dojlidy, oprócz atrakcyjnego miejsca do zamieszkania, to jedno z najbardziej rozwijających się osiedli w Białymstoku. To tu, swoje siedziby przenoszą istotne firmy z naszego regionu. Tereny inwestycyjne na Dojlidach to jedne z najbardziej atrakcyjnych miejsc, dostępnych na mapie naszego miasta. Oczywiście z punktu widzenia biznesowego, ale także ogromnego potencjału mieszkalnego. Co ważne obydwie strefy ekonomiczna oraz mieszkaniowa, nie przenikają się. Oddzielone bezpieczną odległością i wpisane w racjonalny plan zagospodarowania przestrzennego, uzupełniają się, ale zdecydowanie nie są wzajemnie uciążliwe.

Uporządkowane otoczenie

Apartamenty Zielone Dojlidy to niska zabudowa wielorodzinna, z atrakcyjną bliskością natury, ciszy i spokoju. Ich charakterystyka jest spójna z otaczającą je architekturą. 4-piętrowe budynki ulokowane są w sposób taki, by żaden z nich, nie zabierał kolejnemu dostępu do światła dziennego. Dodatkowo jasna fasada, z zagospodarowaną wokół zielenią tworzą bardzo przyjazny dla oka klimat. Elementem charakterystycznym, a także nadającym ożywionej tonacji dla całej nieruchomości – są pomarańczowo-brązowe akcenty. Barwa ta wprowadza dodatkowy dynamizm, a także rozświetla całą inwestycję. Mieszkańcy wyższych kondygnacji mają do dyspozycji przeszklone balkony, natomiast właściciele mieszkań parterowych, mogą liczyć na kawałek „własnego, ogrodzonego trawnika”. Całość inwestycji wypełniają: zagospodarowana zieleń, skwerki spacerowe oraz place zabaw dla najmłodszych. Dla zmotoryzowanych właścicieli przewidziane są miejsca parkingowe. Dostępnych jest 80 mieszkań o metrażach od 40 do 80 metrów kwadratowych. Ze względu na umiejscowienie osiedla, lokale mieszkalne są dobrze doświetlone. A to zasługa odpowiedniego usytuowania względem stron świata i braku otaczającej wysokiej zabudowy. Przestronność oraz odpowiednia funkcjonalność mieszkań to kolejne plusy inwestycji.

Na obrzeżach, ale z miejską wygodą

Umiejscowienie inwestycji jest świetnie skomunikowane z centrum Białegostoku, jak również resztą miasta. Inwestycję bowiem okalają jedne z głównych arterii drogowych w mieście. Są to ulice Dojlidy Fabryczne, Niedźwiedzia oraz Ciołkowskiego. Nie oznacza to jednak, że na terenie mieszkalnym będzie głośno. Wręcz przeciwnie. Bezpieczna odległość inwestycji od uprzemysłowionej części dzielnicy jest znaczna. Podobnie z odległościami do głównych ulic. Komfort mieszkańców to jedna z najważniejszych wartości, które przy realizacji nieruchomości – stawia sobie za cel białostocki deweloper.

Odpowiedź na dzisiejsze zapotrzebowanie

Zielone w nazwie, bo zielone rzeczywiście. Dojlidy to zielone płuca Białegostoku. Ta zieleń nawiązuje do wszechobecnej natury i roślinności, ale także niskiej, lekkiej wizualnie zabudowy. Osoby, które zamieszkają na osiedlu Zielone Dojlidy mogą mieć pewność, że w ich okolicy nigdy nie powstaną wieżowce. A bezpieczeństwo to dziś ogromna wartość. Dojlidy, to także osiedle z ogromnymi możliwościami. Dla lubiących spacery, jogging albo wycieczki nordic walking dostępne są piękne parki z historyczną zabudową. To tu znajdują się Pałac Lubomirskich i Pałac Hasbacha. To również tu położona jest jedna z największych atrakcji miejskich, mianowicie Zalew Dojlidy, miejsce rekreacji, sportu i odpoczynku w naszym regionie.

Mieszkania z I etapu są wyprzedane. Ruszyła sprzedaż II etapu

Pierwszy etap cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a mieszkania zostały wyprzedane w bardzo krótkim czasie. Widać po tym, że ludzie pragną odpoczynku po ciężkim dniu, chcą ciszy, spokoju, kontaktu z naturą. A także tego, aby w krótkim czasie, z centrum miasta, nie stojąc w korkach, mogą wrócić z pracy do własnego domu. Właśnie ruszyła sprzedaż mieszkań z II etapu. Oddanie do użytku nastąpi w lipcu 2022 roku. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z inwestycją. Więcej informacji dotyczących Zielonych Dojlid oraz cen nieruchomości znajdziecie Państwo pod linkiem:
http://www.rogowskidevelopment.pl/investments/apartamenty-zielone-dojlidy/

Mapa białostockich inwestycji

Obecnie, mamy jeszcze kilka ciekawych propozycji – mówi prezes grupy kapitałowej Rogowski Development, Remigiusz Rogowski. Jedną z nich jest Centrum Sukienna. Są to mieszkania w ścisłym centrum Białegostoku. I to jest właśnie propozycja dla osób, które cenią sobie bliskość sklepów, szkół, przychodni, a także odległość w zasięgu ręki do dobrych restauracji czy miejsc spacerowych. Podobnie jest w przypadku eleganckiego i prestiżowego kompleksu mieszkalnego Rezydencja Lipowa 41. Obiekt posiada wewnętrzny dziedziniec dostępny wyłącznie dla mieszkańców, a znajduje się jak sama nazwa mówi, przy legendarnej, najbardziej znanej w Białymstoku – ulicy Lipowej. W sąsiedztwie ulicy Młynowej i wzgórza Św. Magdaleny znajduje się cichy zakątek. Tu powstała kamieniczka "Przy Czarnej" - projekt dla osób ceniących dostępność i doskonałą lokalizację a jednocześnie poszukujących zacisza i spokoju. Jedną z najnowszych realizacji w świetnej lokalizacji, są "Apartamenty Kopernik" położone u zbiegu ulic: Kaczorowskiego i Kopernika. To właśnie lokalizacja czyni to miejsce szczególnie atrakcyjnym.

Stąd spacerem dotrzeć można do Śródmieścia. Wyjazd we wszystkie strony jest ułatwiony poprzez sąsiadujące, szerokie arterie komunikacyjne.

W sąsiedztwie znajduje się campus Politechniki Białostockiej. Na parterze budynku pojawią się przydatne usługi i handel - dzięki temu codzienne życie tutaj nie wymaga użycia auta. Pięknie położona jest również „Promenada Chrobrego”, która znajduje się w odległości dosłownie 3 kilometrów od Ryku Kościuszki, a z okien jej mieszkań – widać las. Dostępny jest także kolejny etap popularnych „Słonecznych Tarasów”. To osiedle blisko centrum, w sąsiedztwie ulicy Sienkiewicza, które posiadać będzie własny, dwuhektarowy park w sąsiedztwie rzeki Białej. Ogrodzony ogródek i plac zabaw to kolejny atuty tej nieruchomości.

„Rodzinne Wille” przy ulicy Kujawskiej to osiedle zaprojektowane stricte z myślą o rodzinach, posiadające własny, wygodny plac zabaw i zielony teren rekreacyjny w centrum osiedla, gdzie też cały ruch samochodowy skierowany jest do kondygnacji podziemnej. Kolejny przykład to osiedle „Zielona Warmińska”, położone nieopodal skrzyżowania ulic Chrobrego i Piastowskiej. Miniosiedle tworzą dwa eleganckie trzypiętrowe budynki. Znanym i lubianym miejscem na mapie Białegostoku są „Apartamenty Tysiąclecia”.

Położone blisko lasów i terenów zielonych czy wyjazdu w kierunku Augustowa. I jednocześnie ze swobodnym dostępem do centrum Białegostoku i jego innych dzielnic. Mieszkańcy „Apartamentów Tysiąclecia” większość codziennych spraw mogą załatwić na osiedlu na własnym osiedlu, nie wyjeżdżając z niego autem. Wychodząc z klatki można tu odprowadzić dziecko do żłobka lub przedszkola, zrobić zakupy, pójść na wizytę do lekarza, zrobić zakupy w aptece, spotkać się z prawnikiem, pójść na siłownię, albo spotkać się ze znajomym z dobrej restauracji. To wszystko nie wychodząc za obręb osiedla. Rogowski Development realizuje inwestycje także dla klientów poszukujących wymarzonego domu z ogrodem. „Domy Nowodworskie” to położone na wzniesieniu budynki, gwarantujące niepowtarzalny widok na dolinę rzeki Supraśl. Więcej dowiecie się ze strony internetowej
http://www.rogowskidevelopment.pl

Dodaj ogłoszenie