Zielone Dojlidy. Niska i nowoczesna zabudowa na osiedlu z ogromną perspektywą. Ta lokalizacja to podłoże sukcesu.

Materiał informacyjny ROGOWSKI-DEVELOPMENT sp. komandytowa
Ruszyła sprzedaż mieszkań na osiedlu z piękną historią. Dziś Dojlidy to umiejscowienie Parku Naukowo Technologicznego, podstrefy ekonomicznej czy uczelni wyższych. To także ciche i spokojne miejsce do zamieszkania. Przykładem łączącym w sobie te wszystkie lokalizacyjne wartości jest osiedle „Apartamenty Zielone Dojlidy”. Na temat inwestycji rozmawiamy z prezesem marki Rogowski Development, Remigiuszem Rogowskim.

„Zielone Dojlidy” to nie tylko nazwa inwestycji, prawda?

Zielone w nazwie, bo zielone rzeczywiście. Dojlidy to zielone płuca Białegostoku. Ta zieleń nawiązuje do wszechobecnej natury i roślinności, ale także niskiej, lekkiej wizualnie zabudowy. Osoby, które zamieszkają na osiedlu Zielone Dojlidy mogą mieć pewność, że w ich okolicy nigdy nie powstaną wieżowce. A bezpieczeństwo to dziś ogromna wartość.

Proszę opowiedzieć coś więcej o inwestycji „Apartamenty Zielone Dojlidy”.

Jak wiadomo, to osiedle to sypialnia Białegostoku. Tak mówią o tej dzielnicy mieszkańcy naszego miasta. „Apartamenty Zielone Dojlidy” to 4-piętrowe bloki, wpasowujące się architektonicznie w plan zagospodarowania przestrzennego, odpowiedzialnego budownictwa, jak również historyczne podłoże. Przypomnę, że jest to kolejny etap tej realizacji, w ramach którego powstanie 80 mieszkań w niskiej zabudowie. Lokale mieszkalne dostępne są w metrażach od 40 do 80 metrów kwadratowych.

A jak powita nas zewnętrzna architektura osiedla?

Ostoją osiedla jest zieleń i niska, kameralna zabudowa. Nie chcieliśmy, aby osiedle rzucało się w oczy. Miało ono być delikatne i wtopione w otoczenie. Elementem charakterystycznym na fasadach zewnętrznych, są pomarańczowo-

brązowe akcenty. Barwy te nadają dynamizmu – białej i prostej architekturze. Mieszkańcy wyższych kondygnacji mają do dyspozycji przeszklone balkony, natomiast właściciele mieszkań parterowych, mogą liczyć na kawałek „własnego trawnika”.

W najbliższej okolicy znajduje się siedziba Parku Naukowo-Technologicznego, podstrefa ekonomiczna i uczelnie wyższe. Czy mimo wszystko to nie będzie „głośne” miejsce?

Osiedle Dojlidy jest bardzo rozległe. Jest część, w której mieści się biznes, ale też część mieszkalna. Nie przenikają się one, ale bezpiecznie łączą. Nasza inwestycja również powstaje w części mieszkalnej.

Dlaczego Dojlidy?

Bo to osiedle z ogromnymi możliwościami. Dla lubiących spacery, jogging albo wycieczki nordic walking dostępne są piękne parki z historyczną zabudową. To tu znajdują się Pałac Lubomirskich i Pałac Hasbacha. To również tu położona jest jedna z największych atrakcji miejskich, mianowicie Zalew Dojlidy, miejsce rekreacji, sportu i odpoczynku w naszym regionie. Osiedle Dojlidy to miejsce dla ludzi szukających odskoczni od zgiełku miasta. Co ważne cisza i spokój inwestycji połączone są z niewielką odległością od centrum Białegostoku. Apartamenty znajdują się pomiędzy istotnymi z komunikacyjnego punktu widzenia arteriami drogowymi. To tu przecinają się jedne z głównych dróg okalających nasze miasto, mianowicie ulica Ciołkowskiego oraz Dojlidy Fabryczne.

Obecna inwestycja to jak Pan Prezes wspomniał, jej II etap. Czy etap I cieszył się dużym zainteresowaniem?

Pierwszy etap cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a mieszkania zostały wyprzedane w bardzo krótkim czasie. Widać po tym, że ludzie pragną odpoczynku po ciężkim dniu, chcą ciszy, spokoju, kontaktu z naturą. A także tego, aby w krótkim czasie, z centrum miasta, nie stojąc w korkach, mogą wrócić z pracy do własnego domu. Nasza inwestycja im to umożliwia. W przypadku II etapu, klientom zainteresowanym kupnem mieszkania w ramach Apartamentów Zielone Dojlidy przewidzieliśmy stworzenie darmowego projektu wnętrza. Zajmuje się tym nasz ekspert z dziedziny projektowania i urządzania wnętrz. Dziś, średnia cena takiego projektu na naszym rynku, to kwota od około 120 do 200 zł za metr kwadratowy. Łatwo jest obliczyć ile pieniędzy trzeba wydać na projekt przy mieszkaniu o wielkości 80 mkw. U nas macie to Państwo za darmo.

Czym kierujecie się wybierając lokalizację pod nowopowstające inwestycje?

Lokalizacja jest dla nas priorytetem. Działek na sprzedaż jest bardzo dużo. Nie sztuką jest wybudować osiedle, aby jego mieszkańcy byli „odłączeni od świata, cywilizacji”. Lokalizacja musi spełniać nasze warunki, dlatego zakup nieruchomości pod inwestycję czasami trwa bardzo długo. Skupiamy się na tym, aby wokół inwestycji była rozbudowana infrastruktura. Działka musi znajdować się w miejscu bardzo dobrze skomunikowanym, jeżeli nie z całym miastem, to przynajmniej z jego centrum. Zawsze patrzymy na łatwy dojazd. Wpasowujemy się w zagospodarowanie przestrzenne. Prowadzimy też konsultacje, na czym zależy mieszkańcom. Staramy się być wśród ludzi i słuchać ich głosu, ich zdania.

Wiele Waszych inwestycji powstaje w ścisłym centrum Białegostoku. Wydawać by się mogło, że większość ucieka jednak z miasta, przynajmniej na jego obrzeża. Tak, często pokazują badania wśród klientów zainteresowanych nieruchomościami.

Przyzwyczailiśmy się już, że nie można ujednolicać. Jeden klient i jego wymagania nie równa się drugi klient i jego wymagania. Jeden chce mieszkać w ścisłym centrum, ponieważ lubi miasto, jego rytm, hałas, wszechobecną dostępność. Drugi ucieka z miasta na jego obrzeża albo przynajmniej do cichej okolicy, ponieważ hałasu ma już dość w pracy.

Co realizujecie obecnie w okolicach centrum miasta?

Obecnie, mamy kilka ciekawych propozycji. Centrum Sukienna to mieszkania w ścisłym centrum Białegostoku. I to jest właśnie propozycja dla osób, które cenią sobie bliskość sklepów, szkół, przychodni, a także odległość w zasięgu ręki do dobrych restauracji, czy miejsc spacerowych. Podobnie jest w przypadku eleganckiego i prestiżowego kompleksu mieszkalnego Rezydencja Lipowa 41. Obiekt posiada wewnętrzny dziedziniec dostępny wyłącznie dla mieszkańców, a znajduje się jak sama nazwa mówi, przy legendarnej, najbardziej znanej w Białymstoku – ulicy Lipowej. W sąsiedztwie ulicy Młynowej i wzgórza Św. Magdaleny znajduje się cichy zakątek. Tu powstała kamieniczka "Przy Czarnej" - projekt dla osób ceniących dostępność i doskonałą lokalizację a jednocześnie poszukujących zacisza i spokoju. Jedną z najnowszych realizacji w świetnej lokalizacji, są "Apartamenty Kopernik" położone u zbiegu ulic: Kaczorowskiego i Kopernika. To właśnie lokalizacja czyni to miejsce szczególnie atrakcyjnym. Stąd spacerem dotrzeć można do Śródmieścia. Wyjazd we wszystkie strony jest ułatwiony poprzez sąsiadujące, szerokie arterie komunikacyjne. Jednocześnie - do dyspozycji mamy szeroką pulę autobusów miejskich. W sąsiedztwie znajduje się campus Politechniki Białostockiej. Na parterze budynku pojawią się przydatne usługi i handel - dzięki temu codzienne życie tutaj nie będzie wymagało użycia samochodu. Pięknie położona jest również „Promenada Chrobrego”, która znajduje się w odległości dosłownie 3 kilometrów od Ryku Kościuszki, a z okien jej mieszkań – widać las. Chociaż można byłoby wymieniać i wymieniać, na koniec wspomnę jeszcze tylko o kolejnym etapie popularnych „Słonecznych Tarasów”. To osiedle blisko centrum, w sąsiedztwie ulicy Sienkiewicza, które posiadać będzie własny, dwuhektarowy park w sąsiedztwie rzeki Białej. Ogrodzony ogródek i plac zabaw to kolejny atuty tej nieruchomości.

A dla osób ceniących sobie jednak spokój, ciszę i większą odległość od centrum miasta?

To już wyżej wspomniane osiedle „Zielone Dojlidy”, ale także „Rodzinne Wille” przy ulicy Kujawskiej. To osiedle zaprojektowane stricte z myślą o rodzinach, posiadające własny, wygodny plac zabaw i zielony teren rekreacyjny w centrum osiedla, gdzie też cały ruch samochodowy skierowany jest do kondygnacji podziemnej. Kolejny przykład to osiedle „Zielona Warmińska”, położone nieopodal skrzyżowania ulic Chrobrego i Piastowskiej. Miniosiedle tworzą dwa eleganckie trzypiętrowe budynki. Znanym i lubianym miejscem na mapie Białegostoku są „Apartamenty Tysiąclecia”. Położone blisko lasów i terenów zielonych czy wyjazdu w kierunku Augustowa. I jednocześnie ze swobodnym dostępem do centrum Białegostoku i jego innych dzielnic. Mieszkańcy „Apartamentów Tysiąclecia” większość codziennych spraw mogą załatwić na osiedlu na własnym osiedlu, nie wyjeżdżając z niego autem. Wychodząc z klatki można tu odprowadzić dziecko do żłobka lub przedszkola, zrobić zakupy, pójść na wizytę do lekarza, zrobić zakupy w aptece, spotkać się z prawnikiem, pójść na siłownię, albo spotkać się ze znajomym z dobrej restauracji. To wszystko nie wychodząc za obręb osiedla. Zrealizowaliśmy coś także dla klientów poszukujących wymarzonego domu z ogrodem. „Domy Nowodworskie” to położone na wzniesieniu budynki, gwarantujące niepowtarzalny widok na dolinę rzeki Supraśl. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej http://www.rogowskidevelopment.pl, gdzie przeczytacie Państwo więcej na temat naszych inwestycji.

Dodaj ogłoszenie