Zespół Szkół Mechanicznych. Witosław Dorian mistrzem Europy (zdjęcia)

(dj)
Witosław Dorian mistrzem Europy
Witosław Dorian mistrzem Europy ZSM Białystok
Witosław Dorian, uczeń białostockiego mechaniaka zajął I miejsce i zdobył złoty medal w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc na zawodach Mistrzostw Europy WPA EUROPEAN BENCH PRESS and DEADLIFT CHAMPIONSHIP w Łodz.

Na zawodach Mistrzostw Europy WPA EUROPEAN BENCH PRESS and DEADLIFT CHAMPIONSHIP w Łodzi, odbywających się w dniach 11-12 grudzień 2015r., Witosław Dorian uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych CKP Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku zajął I miejsce i zdobył złoty medal w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc w kategorii 82,5 kg do lat 18 oraz srebrny medal w kategorii open 16-17.

Witosław Dorian swoją przygodę ze sportem siłowym rozpoczął przed trzema laty. Trenuje pod kierunkiem mgr Katarzyny Marii Hryszko nauczyciela wychowania fizycznego i Artura Giczana absolwenta szkoły. Do swoich sukcesów w tym roku może zaliczyć:

IV miejsce w trójboju siłowym klasycznym w klasyfikacji mężczyzn z wynikiem 380 kg z wagą zawodnika 85,4 kg w 2015 r. w III Mistrzostwach Strefy MOCY w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi Leżąc,

VIII miejsce w Mistrzostwach Polski w Trójboju Klasycznym w Kielcach w kategorii 83 kg Junior 14-18 lat z wynikiem 445,5 kg.