Zdrowa dieta na gazie. Kiedy warto zainteresować się wymianą grilla?

Partnerem cyklu jest Koler Sp. z o.o.
Zwyczajowo pierwsze ciepłe dni w roku jednoznacznie wiążą się z odkopaniem zapasów węgla drzewnego i zmieceniu kurzu z wysłużonego grilla. Nie jest to zasadą - w końcu żadna temperatura nie stoi na przeszkodzie, żeby zaspokoić głód, dzięki takiej właśnie formie. W każdy raziem większa świadomość na temat tego, co konsumujemy, a przede wszystkim - w jaki sposób to przyrządzamy, kieruje nas do do innych, bardziej wartościowych produktów. A taką właśnie opcją jest zdecydowanie grill gazowy.

Wbrew utartym schematom - zakup grilla nie musi być jednorazową inwestycją, której wytrzymałość wystarczy tylko i wyłącznie na jeden sezon. Na co więc warto zwrócić uwagę przy wyborze grilla gazowego? Przede wszystkim mieć na uwadze fakt, że grill gazowy, wbrew "tymczasowym" rozwiązaniom, powinien być na tyle solidną konstrukcją, która zniesie wszelkie niedogodności pogodowe, a zarazem przechowywanie/magazynowanie w okresie roku, kiedy grill na pewno nie jest jedną z głównych rozrywek. Mowa tu zarówno o solidności samej konstrukcji, jak i materiałów, które zostały użyte do jej wykończenia. Nierdzewna stal zazwyczaj jest gwarantem tego, że przez długie lata możesz cieszyć się niezawodnością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Wykonanie ze stali nierdzewnej skutecznie chroni grill przed czynnikami, które potencjalnie mogłyby być niebezpieczne. Dlatego też łatwo przechowasz go poza głównym okresem użytkowania, bez jakiejkolwiek utraty na jakości. Co jeszcze powinno się brać pod uwagę?

Zdrowie przede wszystkim

Jak dyskretnie sugeruje sam tytuł - potrawy przygotowywane na grillu gazowym będą o wiele zdrowszym rozwiązaniem, aniżeli standardowo opiekane na ruszcie. Tradycyjne grille z węglem drzewnym wraz z obecnością aluminiowych tacek z pewnością nie należą do najrozsądniejszych opcji. Można z sentymentem odnosić się do tego typu rozwiązań, jednak ten zestaw to niemal 100% gwarancja na to, że doprawisz położone produkty szkodliwym węglowodorem aromatycznym, który wykazuje działanie rakotwórcze. Do tego wolne rodniki uwalniane w tym procesie mają znaczący wpływ na starzenie się organizmu. Grill gazowy w tej materii jest akurat chlubnym wyjątkiem - bo w parze z jakością przygotowanych potraw, idzie także pewność, że to co ściągasz z rozgrzanego rusztu nie stanowi jakiegokolwiek ryzyka dla Twojego zdrowia. Sam gaz zapewne jest Ci doskonale znany w użytku domowym, a tutaj również nie ma bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Co możesz jeszcze dopisać do argumentów "za"?

Mimo początkowych skojarzeń jakie niesie ze sobą widok solidnej konstrukcji - grill nie musi być topornym, ciężkim elementem wyposażenia ogrodu. Nawet biorąc pod uwagę to, że musi zmieścić w sobie butlę gazową. Masz dość transportowania całego zestawu akcesoriów, węgla i wszystkich niezbędnych rzeczy, aby w końcu zacząć grillowanie? Nie musisz mieć obaw - specjalnie wydzielone miejsce na butlę gazową, pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych problemów z ustawieniem tego tak, aby było estetycznie, a co najważniejsze - bezpiecznie. Solidne kółka, które są elementem konstrukcji - łatwo pomogą Ci przenieść go w inne miejsce, bądź schować, kiedy sezon już dobiegnie końca.

Na czym finalnie zawiesić oko?

Jednym z faworytów w tym segmencie grillowania jest bez wątpienia marka Koler. To producent grilli gazowych ze stali nierdzewnej. Przy odpowiedniej dbałości i konserwacji urządzenia pozwala cieszyć się długoletnim użytkowaniem. Dowodem niezawodności jest 10 lat gwarancji na elementy najbardziej narażone na oddziaływanie temperatury, które bazowo oferuje producent. Mnogość opcji i modeli z pewnością sprawi, że w dostępnym wachlarzu opcji z pewnością znajdziesz swojego faworyta, który posłuży Ci na lata.

Profesjonalna obsługa czeka na Państwa codziennie - 7 dni w tygodniu w godzinach od 8 do 21 pod numerem telefonu +48 22 123 55 04.

Pełną ofertę znajdziesz na stronie www.koler.pl
https://www.facebook.com/kolergrills/

Od poniedziałku do soboty zapraszamy też do naszego salonu w Białymstoku przy ul. Baranowickiej 23, gdzie nasi doradcy pomogą w doborze optymalnego urządzenia.

Wideo

Dodaj ogłoszenie