Zdecydował rzut karny

Jakub Laskowski
Juniorzy Jagi (na żółto-czerwono) wygrali u siebie z GKS Bełchatów
Juniorzy Jagi (na żółto-czerwono) wygrali u siebie z GKS Bełchatów Anatol Chomicz
Centralna liga juniorów. Wymęczone zwycięstwo Jagiellonii Białystok

Piłkarze Jagiellonii Białystok długo męczyli się w starciu z GKS Bełchatów. Żółto-czerwoni decydujący cios zadali dopiero w 86. minucie.

Jagiellończycy do tego spotkania przystępowali mocno osłabieni. Z powodów zdrowotnych nie mogli wystąpić Bartosz Ciborowski, Mateusz Prolejko, Artur Renkowski i Tomasz Zaręba. Trener Tomasz Kulhawik musiał więc zabrać ze sobą Jana Zysika, Mateusza Nikołajuka i Jakuba Romanowicza, czyli piłkarzy trenujących pod okiem Samuela Tomara.

- Gdyby nie było tych chłopców, nie skompletowalibyśmy jedenastki - przyznaje Kulhawik.

Nawet w takim zestawieniu białostoczanie od początku byli stroną dominującą. Aktywny był Nikołajuk, który w pierwszej połowie kilka razy groźnie strzelał na bramkę.

W drugiej połowie Jaga długo nie potrafiła złapać swojego rytmu. Sytuacja zrobiła się dramatyczna, gdy w 75. minucie zasłużoną czerwoną kartkę obejrzał Rafał Kiczuk.

- Chłopacy nie uczą się na własnych błędach - przekonuje trener białostoczan.

To, co najważniejsze działo się jednak końcówce. W 86. minucie w polu karnym rywali upadł Mateusz Mikołajczyk, a sędzia podyktował jedenastkę. Tą na raty wykorzystał Damian Toczydłowski.

- Na szczęście bramkarz odbił piłkę tak, że nie dało się tego zmarnować. Odnosimy wymęczone zwycięstwo 1:0 i trzeba się cieszyć z trzech punktów - kończy Kulhawik.

Wyniki 8. kolejki

Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Toczydłowski (86).

Jagiellonia: Gostomski - Zysik, Kiczuk, Maliszewski, Pigiel - Tabor, Niemczynowicz, Domański (70. Mikołajczyk), Nikołajuk, Romanowicz (64. Konon, 90. Tomar), Toczydłowski.

Korona Kielce - UKS SMS Łódź 1:4, TOP 54 Biała Podlaska - Legia Warszawa 1:6, Stal Mielec - Cracovia 2:2, Polonia Warszawa - Resovia 1:0, Znicz Pruszków - Progres Kraków 1:5, ŁKS Łódź - Neptun Końskie 1:2, Wisła Kraków - Motor Lublin 2:1.